17
2020
2019-04-03

Warszawska Syrenka po raz 42!


W ostatnich dniach marca w szkołach i Gminnych Ośrodkach Kultury powiatu sokołowskiego odbywały się gminne eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Laureaci tychże eliminacji spotkali się 26 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury na eliminacjach powiatowych. Następny etap - Warszawa! 


GMINA JABŁONNA LACKA

W dniu 19 marca Gminny Ośrodek Kultury w Jabłonnie Lackiej  zaprosił uczniów z terenu gminy na eliminacje gminne 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.  Prezentacje recytatorskie przebiegały w trzech grupach wiekowych.  

Komisja konkursowa w składzie:  Barbara Gizińska, Marzenna Szymańska, Paweł Bondarczuk po przesłuchaniu  30 uczestników postanowiła zakwalifikować na Eliminacje Powiatowe następujące osoby:

I grupa (klasy 0 - III): Mateusz Jurczak    
II grupa (klasy IV - VI): Alicja Zajkowska    
III grupa (klasy VII - VIII i gimnazjum): Oliwia Rączka oraz Julita Noszczak 
  
Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez organizatora. 
  

Info: GOK w Jabłonnie Lackiej


 

GMINA REPKI

Recytacja to sztuka przekazywania słuchaczom utworu literackiego. Jest ona nie tylko ćwiczeniem pamięci, lecz wzbogaca także język i styl recytującego, uczy poprawnej wymowy i kształci smak estetyczny.

20 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach odbyły eliminacje gminne 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W konkursie uczestniczyło 33 uczniów. Prezentacje recytatorskie przebiegały w trzech grupach wiekowych. Najliczniej reprezentowana była najmłodsza grupa wiekowa. Uczniowie recytowali utwór dowolnego autora i o dowolnej tematyce.  Recytacje oceniała komisja w składzie: Lucyna Woźnica – przewodnicząca, Helena Romańska i Ewa Czarkowska. 

Kultura słowa, interpretacja utworu, dobór repertuaru, wyraz artystyczny – to kryteria, którymi kierowała się komisja podczas oceny prezentacji recytatorskich. W grupie wiekowej – uczniowie kl. 0-III komisja najwyżej oceniła recytacje Zuzanny Małczuk ze Sz. P. w Repkach, drugie miejsce przyznano Gabrieli Nasiłowskiej ze Sz. P. w Wyrozębach, trzecie miejsce ex aequo Alicji Siemieniak i Julianowi Matysiak ze Sz.P. w Repkach. W drugiej grupie wiekowej tj. ucz. kl. IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Julia Skorupka ucz. Sz.P. w Repkach, na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Kamińska ze Sz.P. w Repkach, trzecie miejsce przyznano Julii Czarnockiej ze Sz.P. w Wyrozębach. W trzeciej grupie wiekowej obejmującej uczniów kl. VII-VIII i gimnazjów pierwsze miejsce ex aequo przyznano Katarzynie Wicenciak i Karolinie Stasiuk, uczennicom Sz.P. w Repkach. 

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu - dyplomy.

Ewa Czarkowska


GMINA SABNIE

Również w Szkole Podstawowej w Zembrowie odbyły się gminne eliminacje 42. KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZAWSKA SYRENKA. Organizatorem finału Konkursu jest Mazowiecki Instytut Kultury. 

W Zembrowie recytowali uczniowie trzech szkół z terenu gminy Sabnie, łącznie 19 osób. Jury w składzie: Elżbieta Lewczuk – przewodnicząca, Renata Jaroszewska, Renata Piwko, Agata Mosiej przyznało następujące miejsca: 

w kategorii klasy 0 – III: I miejsce zajęła Marta Dąbrowska, II Gabriela Kopa (obie z NSP w Niecieczy), III – Róża Kuć z SP w Zembrowie; w kategorii klasy IV – VI: I miejsce przyznano Julii Dąbrowskiej z NSP w Niecieczy, II - Magdalenie Kurowickiej z NSP w Niecieczy, III- Klaudii Gmitrzuk z ZS w Sabniach. Wśród recytatorów z klas VII, VIII i III gimnazjum zwyciężyła Zuzanna Kurowicka z Niecieczy, II miejsce jury przyznało Paulinie Tymińskiej z ZS w Sabniach, III – Julii Rzeskiej z SP 
w Zembrowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i Nagrody książkowe. Zdobywczynie I i II miejsca awansowały do eliminacji powiatowych. 
J.O.
ELIMINACJE POWIATOWE W SOKOŁOWIE PODLASKIM


26 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe.

Komisja w składzie: Anna Mizińska, Magdalena Chabros oraz Agnieszka Pachołowska, postanowiła zakwalifikować do dalszego etapu, który odbędzie się w Warszawie, następujące osoby: 

w kat. klas I-III - Zuzannę Małczuk z SP w Repkach; 

w kat. klas IV-VI - Michalinę Krasną z ZO w Grochowie; 

w kat. klas VII-VIII/Gimnazja - Monikę Bielińską z ZO w Rozbitym Kamieniu. 

Gratulujemy!

Info: SOK
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe