17
2020
2014-04-02

„Warszawska Syrenka” – etap powiatowy


W poniedziałek 31 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury najlepsi recytatorzy z całego powiatu walczyli o awans do finału 37. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do Sokołowa przyjechali zwycięzcy eliminacji gminnych. W grupie szkół podstawowych rywalizowały 33 osoby, w kategorii gimnazja – 17 osób.

Jury w składzie: Halina Tunkiewicz (instruktor CKiS Siedlce), Maria Banaśkiewicz (wieloletni instruktor Sokołowskiego Ośrodka Kultury), Teresa Iwanowicz (nauczyciel języka polskiego w Liceum Salezjańskim) zadecydowało, że z grupy klas I-III na finał do Warszawy pojedzie Oliwia Frąc z SP w Kosowie Lackim, z grupy klas IV-VI Zuzanna Lemieszek z SP 2 w Sokołowie Podl. Przyznano też wyróżnienia dla Gabrieli Toczyskiej z SP 1, Ingi Tomczuk i Pauliny Krakowskiej z SP 4, Kamili Rucińskiej z NSP w Kożuchowie i Moniki Bielińskiej z ZO w Rozbitym Kamieniu. W kategorii gimnazjum I miejsce i wyjazd na finał do Warszawy wywalczyła Kamila Kosiorek z ZO w Rozbitym Kam. Wyróżnienia przyznano Oldze Gąsowskiej z Zespołu Szkół Salezjańskich i Oldze Tomczuk (GOK Repki). 
Finał konkursu odbędzie się w Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie 5 kwietnia. Trzymajmy kciuki za nasze reprezentantki.

J.O.
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kamila Kosiorek z ZO w Rozbitym Kamieniu była już finalistką w roku 2013

czytelnik
2014-04-05 10:44:32
Strona 1/1


Dane kontaktowe