17
2020
2019-06-25

Warszawa w iluzji i neonach


Dnia 17.06.2019 r. odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów z Zespołu Oświatowego w Grochowie. Pierwszym punktem wycieczki była Wrotkarnia Roller Disco to pierwsza tego typu dyskoteka na kółkach! Każdy mógł nauczyć się podstaw jeżdżenia na wrotkach, a dla ambitnych była również możliwość skorzystania z dodatkowych lekcji wszelkiego rodzaju tricków.

Udając się do kolejnego punktu wycieczki odwiedziliśmy restaurację „Warszawa Wschodnia”, gdzie spotkaliśmy właściciela - Mateusza Gesslera - jurora polskiej edycji programu MasterChef Junior. Oczywiście nie obyło się bez selfie ze słynnym kucharzem.

Po wyjściu z restauracji spotkaliśmy youtuberów z grupy "ABSTRA": Roberta Pasuta, Rafała Masnego i Cezarego Jóźwika, którzy od 2012 roku tworzą jeden z najbardziej popularnych polskich kanałów na YouTube pod względem liczby subskrybentów.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Neonów, znajdujące się na warszawskiej Pradze-Południe. Muzeum zajmuje się dokumentacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych po II wojnie światowej. Jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych muzeów neonów na świecie. Poznaliśmy historię popularyzowania neonów w społeczeństwie, zobaczyliśmy wiele wyjątkowych neonów, ale też sami zaprojektowaliśmy litery do napisu "SYRENKA".

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Świat Iluzji, które zapewniło świetną zabawę i fascynującą naukę, dzięki zebranym iluzjom optycznym, paradoksom oraz zjawiskom przeczącym prawom fizyki. Na swojej drodze spotkaliśmy ponad 60 atrakcji np. zakręcony Vortex, który zachwiał zmysłem równowagi, pokój luster zmieniający definicję nieskończoności, hologramy tworzące obrazy 3D, pokój Amesa, który pozwoli zostać „wielkoludem” i wiele innych atrakcji.

Odwiedzając Muzeum Świat Iluzji w Warszawie udaliśmy się w zaskakującą wyprawę, która pozwoliła poszerzyć nam horyzonty i zdobyć wiedzę o swoim umyśle, która dla wielu z nas nadal pozostaje zagadką. Świat Iluzji został jednogłośnie mianowany najciekawszym miejscem.

Na koniec udaliśmy się do Kina Cinema City, gdzie obejrzeliśmy film pt. ,,Pokêmon detektyw Pikachu". Film toczy się w Ryme City nowoczesnej metropolii, gdzie ludzie i Pokémony żyją obok siebie. Bohaterowie to partnerzy - detektywi Tim i Pikachu. Ten dowcipny i sprytny Pokémon słynie z nieszablonowych pomysłów – czasem tak szalonych, że sam jest zaskoczony.

Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.  


Info / Fot. ZO w Grochowie« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe