43
2019
2019-03-19

Warszawa „rozrywkowa”


W wtorek 12 marca uczniowie klas IV- VII Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie udali się na wycieczkę do Warszawy. Atrakcji i wrażeń nie brakowało!

Pierwszym punktem programu była wizyta w PAPUGARNI „CARMEN”, to pełna niezwykłych kolorów i dźwięków przygoda! Mogliśmy zobacz, jak piękna może być natura, której nie zaznamy na co dzień. Warszawska papugarnia z ponad 40 różnymi gatunkami papug to unikalna atrakcja dzięki, której mogliśmy zobaczyć te barwne, tropikalne ptaki z tak bliska, dotknąć ich, a nawet nakarmić!

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Pizzerii Verssilia, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Warsztaty wypiekania pizzy”. Była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie. W krótkim wstępie została przedstawiona historia powstawania pizzy. Przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty, każdy uczestnik przygotował od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i dekorował ją według własnego pomysłu. Pizzę wypiekane zostały w piecu, a następnie odbywa się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.

Kolejnym punktem była Kręgielnia w Spin City to, aż 10 w pełni zautomatyzowanych torów bowlingowych gwarantujących zakręconą rozrywkę. Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. W kręgle zagrał każdy uczestnik wycieczki. Strącenie kręgli to sama radość na twarzach naszych uczniów, a im lepsze były ich rzuty, tym bardziej fascynująca stawała się gra.

Ostatnim punktem programu wycieczki do stolicy była projekcja filmy „Jak wytresować smoka 3” w Cinema City. Wzruszająca historia na pewno kupiła serca wiernych fanów pierwszej i drugiej części. Ostatni rozdział historii, która oszołomiła widzów na całym świecie, z głównych bohaterów – Czkawki i smoka Szczerbatka – czyniąc obiekt międzynarodowego uwielbienia. Mało która seria animowana wzbudza takie emocje zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Zaskakująca opowieść o dorastaniu oraz odnajdywaniu odwagi, by stawić czoła nieznanemu, a także o tym, jak nigdy się nie poddać. Coś, co zaczęło się jako niezwykła przyjaźń, a urosło do wielkich rozmiarów i stało się jedną z najpopularniejszych serii animowanych ostatnich lat.

Z bagażem niezapomnianych wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do domu.
Info / Fot. ZO w Grochowie
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe