17
2020
2013-02-15

Wandale w akcji


Brakuje słów na czyny, jakich dopuszczają się młodzi ludzie. Dla niektórych wandalizm staje się chyba normalnością. Bo tylko tak wytłumaczyć można działanie nieznanych jeszcze osobników.
Niszczenie mienia należącego przecież do wszystkich mieszkańców to rzecz nagminna. Ostatnio dziełem wandali padło trzydzieści pięć drzewek klonu, które posadzone były przy ulicy Siedleckiej w Sokołowie Podlaskim. Zostały one całkowicie połamane. Wartość zniszczonych sadzonek to prawie cztery tysiące złotych. Z apelem o ustalenie sprawcy bądź sprawców wystąpił burmistrz Bogusław Karakula, który za pomoc wyznaczył nagrodę w wysokości 500 zł. Informacje można przekazywać także anonimowo lub w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska tutejszego urzędu.
Czy jednak schwytanie sprawców ukróci niszczycielski proceder? Być może można temu zapobiec nakładając kary pieniężne. Niszczone jest dosłownie wszystko: śmietniczki, ławki, znaki drogowe, tablice. Naprawa kosztuje miasto dosyć dużo, a płacą za to wszyscy mieszkańcy. Może warto zwrócić baczniejszą uwagę na to, co w wolnym czasie robią młodzi ludzie.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe