43
2019
2012-02-16

Walki o Rejon energetyczny ciąg dalszy


Załoga ciągle walczy o zachowanie rejonu energetycznego w naszym mieście, w tym celu wystosowała pismo do Wiceministra Waldemara Pawlaka, Ministra Sawickiego, oraz samorządowców z regionu,  w którym prosi o poparcie swoich postulatów.

Pracownicy zarzucają dyrekcji Spółki brak dialogu między nimi, a zarządem. Zwracają uwagę również na fakt, że tak szybka reorganizacja rejonów będzie niekorzystna dla odbiorców.

- Jak zdążyliśmy zauważyć brak jest tu fundamentalnego poszanowania praw pracownika do dialogu. My też powinniśmy uczestniczyć w rozmowach w tworzeniu „nowego” w myśl zasady nic o nas bez nas, a tu niestety zabrakło dialogu społecznego, więcej zabrakło jakiejkolwiek informacji, zostaliśmy zaskoczeni i stąd nasza dezaprobata wobec takich nieuzasadnionych działań. – czytamy w wystosowanym piśmie. – Obawiamy się również o los klienta/ odbiorcy, bo odnosimy wrażenie, że w wyniku dotychczasowych przeprowadzonych zmian organizacyjnych nie ułatwia się jemu kompleksowej obsługi, a wręcz zaczyna brakować dla niego miejsca w nowych strukturach spółki.

Pracownicy pokreślają również fakt, że nie są  poinformowani o tym co stanie się z ich miejscami pracy. Nie wiedzą, jak dużo osób pozostanie na posterunku w Sokołowie Podlaskim i co stanie się z pozostałymi zatrudnionymi tam ludźmi.

Ponad to pracownicy zwracają uwagę na to, jak opłakane w skutkach mogą być konsekwencję tych działań. Przewidują, że nastąpi :

- zmniejszenie bezpieczeństwa energetycznego

- wydłużenie czasu lokalizacji, oraz jej usunięcia

- zmniejszenie pewności dostarczania energii o dobrych parametrach

- zwiększenie pogorszenia stanu sieci, a co za tym idzie zwiększenie ilości wypłacanych bonifikat z tytułu pogorszenia parametrów dostarczanej energii.

Załoga zwraca się z ogromną prośbą do samorządowców o poparcie ich starań w sprawie utrzymania zarówno miejsc pracy jak i Rejonu Energetycznego w Sokołowie Podlaskim. Ich postulaty już zyskały aprobatę lokalnych władz, a o kolejnych działaniach z pewnością poinformujemy zarówno w papierowym wydaniu „Wieści sokołowskich” jaki i na portalu www.wiescisokolowskie.pl

 

JF

 

« wróć | komentarze [10]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Może nie będą włazić z drabinami i wyłączać prądu niepełnosprawnej kobiecie z dwójka dzieci w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia za sto złotych niezapłaconego rachunku.

Obserwator
2012-02-21 21:46:54

Z tego miasteczka to już tu niedługo nic nie zostanie wszystko pozamykaja psl-po to im podziękujmy.Następne pks idą pod młotek.

pol
2012-02-21 11:37:50

Ile w Tobie nienawiści. Rozumiem, że Ty w pracy kawy nie pijesz?? Rozumiem, że przez 8 godzin sumiennie wykonujesz obowiązki a jak się zagadasz z kolegą to ten czas sumiennie odpracowujesz po godzinach?? Ostatnimi czasy jestem klientem wielu sokołowskich urzędów/instytucji i moim zdaniem w 90% opinia o urzędnikach nierobach jest zafałszowana. Więc proponuję Ci zanim nazwać kogoś nierobem bliżej zetknąć się z sytuacją a nie na potęgę powielać stereotyp. Rozbawił mnie jeden Twój komentarz o ukrócaniu biurokracji, czy Ty aby na pewno wiesz co piszesz?? Pozdrawiam

Czytelnik do Prąd:
2012-02-19 18:05:52

Proponuję likwidację: Powiatu Sokołowskiego - jako zbędnego ogniwa i daj Boże zaginionego likwidację Urzędu Miasta W zamian wystarczy nam sołtys i Rada Sołecka. A i komenda też jest niepotrzebna, chłopaki co pilnują knajp wieczorami biorą taniej, a porządek większy!

Algorytm likwidacji
2012-02-18 12:49:19

No i wyjdzie na to że ostanie sama Męczarnia jako najlepsza firma w Soko, hahaha.

Pij mleko
2012-02-17 20:11:14

popieram likwidacje sprzątaczka kierownik dyrektor i kupa nierobów tylko kawa, herbata,ciastko

prąd
2012-02-17 18:19:07

No i bardzo dobrze ze to zlikwiduja. Po co to. Nawet pieniedzy za prad nie chcieli u siebie przyjmowac bo im sie nie oplaci a teraz wielki lament ze chca to zamknac. Po coz tam tyle ludzi pracuje.Wystarczy kierownik 4-5 osobowa brygada remontowo-naprawcza. A prad jak byl tak i bedzie .

amperomierz
2012-02-17 13:55:42

bardzo dobrze ukrócić biurokracje

prąd
2012-02-17 11:44:27

"Obawiamy się również o los klienta/ odbiorcy, bo odnosimy wrażenie, że w wyniku dotychczasowych przeprowadzonych zmian organizacyjnych nie ułatwia się jemu kompleksowej obsługi, a wręcz zaczyna brakować dla niego miejsca w nowych strukturach spółki" - dobry tekst :) o własne tyłki sie obawiają a nie o los klienta.

230V
2012-02-17 05:43:33

ja wiem prąd taczkami będą wozić bo to ekologiczne i będzie na kartki a tak na marginesie po co komu dobra jakość prądu, szybka reakcja na usterki, w razie usterki można poczekać z miesiąc lub dwa albo dymano i pedałować tylko skarbowy to dowatowi czyli skarbowatogodzina.

1 wolt
2012-02-16 21:37:40
Strona 1/1


Dane kontaktowe