1
2020
2019-03-01

Waldemar Kraska przedstawił „Nową Piątkę PiS”


W środę 27 lutego 2019 r. w Sokołowie Podlaskim odbyła się konferencja prasowa Senatora RP Waldemara Kraski, podczas której przedstawił on założenia programu Prawa i Sprawiedliwości nazywanego „Nową Piątką PiS” lub „Piątką Kaczyńskiego”.

- Nowe propozycje, z jakimi wystąpiliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość, skierowane są praktycznie do wszystkich grup społecznych, zaczynając od ludzi młodych, a kończąc na starszych – rozpoczął senator Waldemar Kraska.

Parlamentarzysta mówił o programie „500+”, który jego zdaniem znacznie poprawił sytuację finansową polskich rodzin. Do tej pory rodzice mogli ubiegać się o wsparcie w kwocie 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Nowy program PiS zakłada taką pomoc już na pierwsze dziecko, bez kryterium dochodowego. – Takie rozwiązanie na pewno przyczyni się do zwiększenia dzietności w Polsce i pomoże młodym małżeństwom zapewnić odpowiednie warunki dla swoich dzieci – mówił Senator. Nowa forma programu „500+” ruszy od 1 lipca 2019 r.

Kolejny punkt „Nowej Piątki PiS” to ułatwienie dla osób młodych, poniżej 26 roku życia. Już niedługo ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, nie będą musieli płacić podatków. Wszystko dzięki PIT 37 w wysokości 0 %.

- Młodzi ludzie, chcąc nie płacić podatków, często pracują „na czarno”, co skutkuje tym, że nie mają podstawowych świadczeń. Chcemy to zmienić, aby pracowali w pełni legalnie i rósł im staż pracy – tłumaczył Waldemar Kraska.

Kolejne ułatwienie to obniżenie kosztów pracy, czyli około dwukrotne podwyższenie kosztów uzyskania przychodu. Zostanie również obniżony PIT z 18 % do 17 % dla wszystkich osób pracujących.

Również emeryci zostali dostrzeżeni przez polityków PiS. „Trzynasta emerytura”, czyli świadczenie w kwocie 1100 zł będzie wypłacane im raz do roku. Pierwsze wypłaty maja ruszyć od maja 2019 r.

- Wiemy, że emerytury wielu osób są bardzo niskie, dlatego takie jednorazowe wsparcie dla emerytów i rencistów to coś, na co ci ludzie czekają. Od tygodnia do mojego biura przychodzą starsi ludzie, którzy mówią, że są zadowoleni z pomysłu takiego wsparcia – przyznaje Senator.

Ostatnim punktem „Nowej Piątki” jest infrastruktura nastawiona na transport lokalny. PiS chce przywrócić połączenia PKS między gminami i powiatami, żeby osoby starsze, dzieci i osoby nie posiadające prawa jazdy czy samochodu, mogły swobodnie dotrzeć do szpitala, sklepów, urzędów czy instytucji. Przywrócone zostaną połączenia, które do tej pory były likwidowane.

- Nasza sytuacja gospodarcza jest na tyle dobra, że możemy sobie pozwolić na taki program. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki uszczelnieniu VAT-u. Dodatkowo pieniądze, które przekazywane są polskim rodzinom są wydatkowane na naszym rynku, co pobudza gospodarkę. Należy zauważyć, że gdy rządziła ekipa PO-PSL tych pieniędzy nie było. Gdy rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość, dostrzegliśmy nieszczelności systemu podatkowego, które były tak duże, że pieniądze uciekały miliardami. Te pieniądze nie trafiały do budżetu. My je odzyskaliśmy. Jesteśmy w Unii Europejskiej już wiele lat, a zarobki Polaków odstawały od zarobków obywateli innych państw. W perspektywie kilku najbliższych lat zrównamy się zarobkami z takimi krajami jak Hiszpania czy Włochy, a za lat dziesięć dogonimy Niemcy. Mamy duży potencjał, który należy wykorzystać – podsumował Waldemar Kraska.


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ale bajki opowiada Pan Senator. Zarobki w Polsce niedługo przestaną rosnąć bo firmy w kraju są na dobiciu. Jego partia skupiona jest na rozdawaniu pieniędzy potencjalnym wyborcom, dojąc i masakrując polskie firmy i gospodarkę.

przedsiębiorca
2019-03-04 09:42:29
Strona 1/1


Dane kontaktowe