17
2020
2010-12-02

Waldemar Hardej szefem rady miejskiej


W czwartek 2 grudnia odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej Sokołowa Podlaskiego. Wybrano na niej przewodniczącego rady.

Sesję zwołał przewodniczący rady poprzedniej kadencji Jacek Niemirski, który nie kandydował w listopadowych wyborach. Obrady do momentu wyboru nowego przewodniczącego prowadził najstarszy wśród radnych Roman Brochocki. Nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia, potwierdzające uzyskanie mandatu. Następnie złożyli ślubowanie i przystąpili do wyboru przewodniczącego.
Do tej funkcji zgłoszono trzy kandydatury. Radny Krzysztof Rybak nie wyraził jednak zgody na kandydowanie. Radni głosowali zatem nad kandydaturami: Waldemara Hardeja i Piotra Sikorskiego. Komisja skrutacyjna przeprowadziła tajne głosowanie. Do wyboru kandydatom potrzeba było 8 głosów.
W pierwszym podejściu Waldemar Hardej zrezygnował z głosowania w swojej sprawie, nie zrobił tego jednak jego rywal do fotela przewodniczącego. Obaj kandydaci uzyskali identyczne poparcie: 7 głosów za, 7 przeciw. Zarządzono zatem powtórne głosowanie, w którym uczestniczył także radny Hardej. Tym razem 8 głosami za przy 7 przeciw został on wybrany przewodniczącym
- Dziękuję za poparcie. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma przewodniczącego bez współpracy z całą radą. Zrobię wszystko, by jak najlepiej wywiązywać się ze swoich obowiązków – powiedział tuż po głosowaniu nowy przewodniczący.
- Cieszę się, że w nowej radzie znalazły się trzy kobiety. W poprzedniej kadencji była tylko jedna. Mamy też dwóch lekarzy – zauważył radny Zygmunt Wycech.
- Mamy też dwóch zawodowych muzyków i śpiewaczkę – dodał przewodniczący Hardej. Wiceprzewodniczących radni wybiorą zapewne dopiero na kolejnej sesji.
INFO/FOT. B. GONTARZ


MANDAT W RADZIE ZDOBYŁ M.IN. ZNANY STRONGMAN TOMASZ NOWOTNIAK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe