43
2019
2018-11-27

Waldemar Hardej po raz trzeci został Przewodniczącym


W środę 21 listopada na I sesji Rady Miasta Sokołów Podlaski odbyło się uroczyste ślubowanie nowych radnych oraz burmistrza. Wybrano również Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady. Niespodzianek nie było.

Obrady otworzył radny senior Jan Rosochacki. Następnie Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Iwona Jaskółka wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Gdy już wszyscy radni zajęli miejsca przy stołach, odbyło się uroczyste ślubowanie. Przypomnijmy, w Radzie Miasta znaleźli się: Robert Doliński, Marek Florczuk, Waldemar Hardej, Jacek Jackowski, Józef Kalicki, Marek Krysiak, Michał Lipiński, Krystyna Matysiak, Marek Matysiak, Grzegorz Plichta, Jan Rosochacki, Krzysztof Rybak, Grażyna Skowronek, Damian Strzała i Zygmunt Wycech.

W kolejnym punkcie sesji komisja skrutacyjna w składzie: Krystyna Matysiak, Marek Krysiak i Zygmunt Wycech przeprowadziła głosowanie na Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady.

Na Przewodniczącego radny Marek Florczuk zgłosił kandydaturę Waldemara Hardeja, który sprawował tę funkcję przez dwie ostatnie kadencje. Swoją propozycję umotywował tym, że zgłoszony przez niego kandydat jest w sokołowianinem od urodzenia, tutaj mieszka i tutaj pracuje. Od wielu lat jest samorządowcem zarówno z wykształcenia jak i zamiłowania. Ma bogate doświadczenie, a do tej pory bardzo dobrze wywiązywał się z powierzonej mu funkcji. Marek Florczuk dodał również, że jego zdaniem Waldemar Hardej jest osobą, która potrafi zjednywać ludzi. - Cenię go za to, że nie dzieli ludzi, a potrafi ich łączyć - argumentował.

Jako drugą kandydaturę radna Krystyna Matysiak zaproponowała najmłodszego wiekiem radnego Damiana Strzałę. - To 24-latek. Pierwszy raz został radnym, więc nie wyróżnia go rutyna. Jego największymi atutami są: młodość, witalność i energia. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim i kończy właśnie drugi kierunek - Finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej. Od kilku lat prowadzi z rodzicami firmę transportową, więc umie zarządzać zespołem. Stoją za nim jego wyborcy, młodzi sokołowianie. Dzięki temu będziemy mogli lepiej poznać ich problemy. Potrzebna jest nam taka świeża krew - mówiła.

W tajnym głosowaniu udziału nie wziął Waldemar Hardej. Miał takie prawo, gdyż głosowanie dotyczyło jego interesu. Pomimo tego zagłosowała na niego większość radnych tj. 10 osób. Na Damiana Strzałę oddano 4 głosy.

Nowo wybrany Przewodniczący wyznał, że jest dla niego zaszczytem po raz kolejny pełnić tę odpowiedzialną funkcję. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby wszyscy byli zadowoleni z jego pracy.

W kolejnym głosowaniu radni wybierali dwóch Wiceprzewodniczących. Do pełnienia tej funkcji zgłoszono trzech kandydatów. Radny Jacek Jackowski zaproponował osobę Jana Rosochackiego, Grzegorz Plichta zgłosił Krzysztofa Rybaka, a Robert Doliński - radną Krystynę Matysiak.

W związku z tym, że Krystyna Matysiak zasiadała w komisji skrutacyjnej, zaistniała potrzeba powołania innej osoby na jej miejsce. W komisji zasiadł radny Marek Florczuk.

W tajnym głosowaniu najwięcej głosów zebrał Krzysztof Rybak (12 głosów), a tuż za nim uplasował się Jan Rosochacki (11 głosów). Najmniej, bo jedynie 4 głosy, uzyskała Krystyna Matysiak, która nie objęła fotelu Wiceprzewodniczącego.

Kolejnym punktem sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze na Burmistrza dla Bogusława Karakuli, a zaraz potem odbyło się jego uroczyste ślubowanie. Włodarz Sokołowa Podlaskiego składał je już po raz szósty.

Obiecał, że nie zawiedzie swoich wyborców i będzie robił wszystko dla dobra mieszkańców. Na zakończenie Bogusław Karakula wręczył kwiaty Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Iwonie Jaskółce i podziękował za sprawnie przeprowadzone wybory.

Transmisję z pierwszej sesji Rady Miasta można było obejrzeć na żywo w internecie.


Katarzyna Dybowska  
Fot. K.D., UM Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe