17
2020
2010-10-25

Walczyli o Puchar Burmistrza


W sobotę na krytej pływalni rozegrano pływackie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego. Rywalizowała w nich rekordowa liczba 310 zawodników z 15 klubów pływackich.

Była to już 8 edycja największych zawodów pływackich odbywających się w Sokołowie Podlaskim. Od lat głównym organizatorem mistrzostw jest Klub Sportowy „Neptun” we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Mocna obsada
Do rywalizacji przystąpiły kluby, m.in. z Warszawy, Wyszkowa, Bielska Podlaskiego, Legionowa, Ostrołęki, Radomia, Siedlec, Grodziska Mazowieckiego i oczywiście Sokołowa Podlaskiego. Gościem honorowym był burmistrz Bogusław Karakula, który ufundował zwycięzcom pamiątkowe puchary. Zawody prowadził Andrzej Wicher - doświadczony sędzia klasy międzynarodowej. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych, poczynając od najmłodszych, ośmioletnich uczestników, w stylu grzbietowym, motylkowym, klasycznym, dowolnym i zmiennym. Kluby wystawiły też 8-osobowe reprezentacje w sztafetach.

Klimczuk rekordowo 
Najlepsze rezultaty osiągnęły kolejno: UKS Polonez Wyszków, BUKS Warszawa i MKP Wodnik z Bielska Podlaskiego. Sokołowski klub wywalczył czwartą pozycję. Najlepszym zawodnikiem KS Neptun okazał się Karol Klimczuk, który zajął I miejsce na 100 m stylem motylkowym i II miejsce na 100 m stylem dowolnym. W drugim przypadku Karol pobił swój rekord życiowy i rekord klubu na tym dystansie. Bardzo dobre, drugie miejsce zajęła Karolina Misiak w stylu klasycznym na 50 m, rywalizując na tym dystansie z Żakliną Wikieł, z którą walczyła z podobnym rezultatem na Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski 10-latków w maju. Dobre rezultaty osiągnęli również: Paweł Remiszewski - II miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz III miejsce na 50 m stylem motylkowym; Paulina Mieszało – II miejsce na 50 m stylem grzbietowym; Olga Wilk – II miejsce na 100 m stylem grzbietowym; Julianna Boczkowska – III miejsce na 50 m stylem motylkowym. Bardzo dobry występ miała również sztafeta starszych chłopców, która na 9 startujących zespołów wywalczyła III miejsce.

W ślady mistrzów
Organizatorzy, jak zwykle, przygotowali imprezę w sposób perfekcyjny, zarówno pod względem sportowym, jak i technicznym. Wyniki z poszczególnych startów ukazywały się zaraz po zakończonym wyścigu na tablicy, a także na stronie www.wmozp.pl. Dla potrzeb zawodów zostały wykorzystane pomieszczenia pływalni i sąsiadującej restauracji. Dla uczestników i gości przygotowano herbatę, kawę i ciastka, każdy zawodnik i opiekun otrzymał gorący obiad. - Sukcesy polskich pływaków, zarówno w kraju, jak i za granicą spowodowały coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Cieszy, że również w Sokołowie spotykają się mali naśladowcy Mateusza Sawrymowicza, Pawła Korzeniowskiego czy Otylii Jędrzejczak. Na następne zawody tego typu, gdzie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności KS Neptun zaprasza za rok – powiedziała nam Milena Grygla z KS Neptun. ARKADIUSZ BRODZIŃSKI
FOT. KS NEPTUN

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe