17
2020
2019-12-17

Walczą o zakładowe mieszkania


W dniu 13.09.2019 r. pod Ministerstwem Rozwoju w Warszawie odbyła się ogólnopolska pikieta mieszkańców mieszkań zakładowych. Obecni byli na niej także mieszkańcy powiatu sokołowskiego.

Protestujący domagali się należnego im ustawowo i konstytucyjnie prawa pierwokupu mieszkań budowanych z odpisów funduszu socjalnego i własnego zakładu pracy. Niestety, władze nie podjęły do dnia dzisiejszego dialogu ze stroną społeczną. Mieszkańcy walczą o swoją godność i dach nad głową. Rozważają zwrócenie się o pomoc do Komisji Sprawiedliwości Unii Europejskiej.


Zygmunt Wycech,
mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego 


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Byli tam również przedstawiciele Białegostoku, Wrocławia i Mysłowic. Na obietnicach poprzedniej ekipy się skończyło. Trudno oprzeć się wrażeniu, że decydenci czekają na śmierć okradzionych, skoro nie podejmują się wprowadzenia w legislacyjny proces "gotowca", czyli społecznego projektu ustawy. Twierdzą nawet,że problem jest skomplikowany. A spekulanci mają swoich przedstawicieli od lat w polskim parlamencie. Dobrze,że Szanowna Redakcja zechciała przypomnieć nabrzmiały problem, który znają wszystkie dotychczasowe rządzące ekipy. Reprywatyzacja w stolicy jest odpryskiem skali złodziejstwa mieszkań zakładowych i potrzeba nagłaśniania sprawy jest nieodzowna. Dziękuję Redakcji za podjęcie tematu ogólnopolskiego. Z wyrazami szacunku Andrzej z Mysłowic

Dyktus Andrzej
2019-12-18 23:55:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe