43
2019
2017-08-22

Wakacyjne czwartki z GOKiS i GBP w Sterdyni


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczna w Sterdyni przygotował cykl spotkań pt. „Wakacyjne czwartki z GOKiS i GBP w Sterdyni”. Jak poinformowała Aneta Wilk, szeroka oferta różnorodnych zajęć wakacyjnych skierowana jest nie tylko do dzieci, młodzieży, ale i dorosłych oraz wszystkich gości wypoczywających w okolicznych miejscowościach.
W pierwszy wakacyjny czwartek, o czym już informowaliśmy w naszym tygodniku, został zorganizowany rajd rowerowy do Ciechanowca. Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu oraz quizy i zagadki ze znajomości baśni, bajek i lektur szkolnych, a także zajęcia plastyczne były pomysłem na pierwszy czwartek lipca. Dzieci i młodzież własnoręcznie wykonały Furbiego. Potrzebowały tylko styropianowego jajka, bibuły, szpilek, pianki, odrobiny chęci, a efekt był naprawdę zaskakujący. W następny czwartek uczestnicy mieli okazję spotkać się z Ignacym Ratyńskim, który odwiedził GOKiS ze swoim przyjacielem – labradorem Bianką. Pan Ignacy jest dogoterapeutą -przeprowadza terapie z udziałem psa. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali wskazówek i z zaangażowaniem wykonywali czynności, o które prosił prowadzący. Tego dnia GOKiS odwiedziła również pielęgniarka Anna Kur. Opowiadała m.in. o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Dzieci pod okiem miały możliwość po raz pierwszy wykonać sztuczne oddychanie na fantomie.
20 Lipca ponad trzydzieścioro dzieci wzięło udział w zajęciach tanecznych, które przeprowadziła Marta Wróbel. Pani Marta poprzez zabawę i ruch chciała zarazić swoją taneczną pasją jak największą liczbę uczestników i z pewnością to się jej udało. Dla wytrwałych dopełnieniem zajęć tanecznych były gry i zabawy na świeżym powietrzu. W ostatni czwartek lipca zorganizowano wycieczkę do Pałacu Ossolińskich w Sterdyni. Udział w niej wzięły nie tylko dzieci, ale również rodzice, babcie i dziadkowie, którzy urodzili się właśnie tam. Kolejny czwartek to projekcja bajki i zajęcia w hali sportowej. 10 sierpnia odbyła się wycieczka do PSP w Sokołowie Podlaskim, 17 - spotkanie z policjantem, a 24 sierpnia GOKiS odwiedzi Janusz Kur z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Wakacyjne czwartki zakończą warsztaty kulinarne.
J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe