17
2020
2014-08-09

Wakacyjna impreza plenerowa w Sterdyni


Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni zapewnił dzieciom i młodzieży z terenu gminy atrakcyjne spędzanie czasu. 

W ramach projektu „Wakacyjne Spotkania pod Gruszą z Gminną Biblioteką Publiczną w Sterdyni” odbywały się warsztaty w Dzięciołach Dalszych, Ratyńcu Nowym, Sterdyni, Białobrzegach Seroczynie oraz na terenie GOKiS. Program warsztatów obejmował m.in. czytanie oraz zapoznanie się z historią książki, warsztaty rzeźbiarskie z twórcami ludowymi – Franciszkiem Pytlem i Andrzejem Staśkiewiczem, pokaz własnoręcznie zrobionych instrumentów muzycznych i wspólne tworzenie muzyki, warsztaty teatralne z Mileną Kobylińską, Cezarym Jabłońskim, Rafałem Pietrzakiem - z studentami Akademii Teatralnej w Białymstoku, quiz „Jak powstała książka”, zajęcia plastyczne i sportowe. Rok 2014 został ogłoszony Rokiem Czytelnika, dlatego też każdy uczestnik warsztatów otrzymał nagrodę książkową. Spotkania kończył poczęstunek, oraz podsumowanie warsztatów. 
Zwieńczeniem projektu była impreza plenerowa w sobotę 19 lipca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, która, jak każde tego typu spotkanie w Sterdyni, przyciągnęła dużo publiczności i wielu wykonawców. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji wokół budynku GOKiS.  Natomiast na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowali dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach w GOKiS, a także goście. Publiczność oklaskiwała scenkę teatralną „Czerwony Kapturek”, taniec towarzyski w wykonaniu Patrycji Jadczak i Kamila Szulborskiego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Czyżewie, występ grupy muzycznej „HURAGANY” i solistki Liwii Długosz, prezentację artystyczną studentów Akademii Teatralnej z Białegostoku, koncert Kapeli Ludowej „Sterdyniacy” i Zespołu Wokalnego „Seniorynki” z Sokołowa Podlaskiego. Z aplauzem przyjęto popisy Litwina Leonasa, grającego na zabytkowym instrumencie muzycznym oraz prezentację umiejętności tanecznych młodzież z Litwy i Polski. Najliczniejszą jednak publiczność zgromadził koncert lokalnego zespołu „Divers” i gwiazdy wieczoru – białostockiego zespołu Jorrgus.  Rytmy  disco polo i dance porwały do tańca nie tylko tych młodych, ale i trochę starszych. 
Organizatorami festynu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni, Firma „Medicmetal”, Stowarzyszenie „Lepsze Jutro Gminy Sterdyń” oraz Zespół Szkół w Sterdyni.

J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe