11
2020
2015-07-08

Wakacje z OSiR


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego spędzenia wakacji. Program stały:
 
Gry i zabawy ruchowe  /  każdy wtorek i czwartek od godziny 16:00
Boisko ORLIK oraz boisko wielofunkcyjne przy ulicy Kupientyńskiej 15
Rozmaite gry i zabawy ruchowe dla dzieci i młodzieży spędzającyh wakacje w mieście. Animator boiska pokazuje uczestnikom różne ciekawe formy grupowej zabawy i rywalizacji. 
 
Lato na pływalni za złotówkę  / środy 12:00 – 13:00 / 08.07, 22.07, 05.08 i 19.08
Pływalnia przy ulicy Bulwar 1
Spotkania w co drugą środę prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników WOPR i instruktorów pływania. Za symboliczną złotówkę dzieci i młodzież uczęszczające do sokołowskich szkół poznają i doskonalą technikę pływania w różnych stylach, a także zasady bezpiecznego korzystania z otwartych kąpielisk.
 
Szachy i warcaby  / od 20 lipca każdy poniedziałek od 11:00 
Sala konferencyjna na piętrze pływalni przy ulicy Bulwar 1
Zajęcia poświęcone głównie szachom i warcabom przypominają dzieciom i młodzieży z sokolowskich szkół o tym, że wakacje nie zwalniają z pracy nad sobą i są sposoby na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nauka i doskonalenie umiejętności gry, ale także dobra zabawa. 
 
Imprezy :
Liga Siatkowki Plażowej / zgłoszenia do 10 lipca
Boisko piaszczyste na Stadionie Miejskim przy ulicy Lipowej 50
Rywalizacja w dogodnych terminach dla osób chcących spróbować swoich sił w siatkówce na piasku. Zespoły składające się z dwóch zawodników o dowolnej płci i wieku grają w systemie każdy z każdym. Na podstawie wyników tworzona jest tabela końcowa wedle której przyznawane są nagrody. 
 
Turniej „drużyn podwórkowych” w piłce nożnej / 16 lipca i 12 sierpnia
Bosiko trawiaste na Stadionie Miejskim przy ulicy Lipowej 50
Pięcioosobowe zespoły rozgrywają turniej o miano najlepszego w  danej kateogrii wiekowej – szkoły podstawowe, gimnazjum oraz szkoły średnie. Mecze toczą się na pomniejszonym boisku trawiastym. Sędziują trenerzy z sekcji piłki nożnej OSIR. 
Impreza, która oprócz rozrywki i integracji ma na celu przegląd niezrzeszonych w żadnym klubie młodych zawodników, mogących zasilić szeregi sekcji piłki nożnej OSIR.
 
„Sport dla wszystkich” / 25 lipca
Stadion Miejski przy ulicy Lipowej 50
Zestaw gier i zabaw rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Ruch na powietrzu dostarczy uczestnikom nowych doświadczeń i bodźców wplywając pozytywnie na ich samopoczucie i wartość, a być może zainteresuje do regularnej aktywności ruchowej co ułatwi codzienne funkcjonowanie.
 
Turniej szachowy o puchar Dyrektora OSIR / 9 sierpnia
Sala konferencyjna na piętrze Pływalni przy ulicy Bulwar 1
Impreza podsumowująca serię całorocznych i wakacyjnych zajęć poświęconych grze w szachy, a także warcaby. Dowolny wiek uczestników – przekrój od przedszkola do dorosłych. Doświadczeni gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności, a początkujący adepci podejrzeć ich warsztat, zasięgnąć rady i spróbować swoich sił. Impreza podzielona jest na część zaawansowaną i podstawową. Uczestnicy otrzymują drobne upominki. Nad całością czuwa pan Józef Flaziński.    
 
 
Rowerowy sprawdzian / 16 sierpnia
Stadion Miejski przy ulicy Lipowej 50
Impreza dla dzieci ze szkół podstawowych.  Konkurencje sprawdzające stopień opanowania jazdy na rowerze oraz przypomnienie jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. 
 
 
Regaty kajakarskie / 23 sierpna
Staw obok Domu Miłosierdzia przy ulicy Lipowej w Sokolowie Podlaskim
Impreza wodna na otwartej przestrzeni, dzięki której bez wyjeżdżania z naszego miasta można popływać w kajaku. Jest szansą dla najmłodszych na zetknięcie się po raz pierwszy z nowym rodzajem rekreacji ruchowej pod okiem ratowików WOPR oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Dla doświadczonych uczestników możliwość zmierzenia się z torem przeszkód na czas – dla najlepszych przewidziane są nagrody. Dogodna okazja dla całej rodziny do integracji i aktywnego spędzenia wolnego czasu.
 
Festyn rekreacyjny / 30 sierpna
Stadion Miejski przy ulicy Lipowej 50
Impreza kończąca wakacje dla całych rodzin i nie tylko. Konkurencje sportowe i program rozrywkowy pozwolą z uśmiechem i satysfakcją spędzić ostatnie chwile letniej przerwy od nauki. Szczegółowy program pojawi się w połowie sierpnia.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe