17
2020
2013-08-16

Wakacje z Caritas


W dniach 19-28 lipca w należącym do Caritas Diecezji Łomżyńskiej Ośrodku „Caritas Bliźnim” w Ptakach k/ Nowogrodu odpoczywało 76 dzieci z: Sokołowa Podlaskiego, Sterdyni, Łazówka i Skrzeszewa, a także Bielska i Siemiatycz,

Na kolejnym turnusie kolonii organizowanych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej znajdowały się dzieci zgłoszone przez księży pracujących w parafiach, podopieczni świetlic socjoterapeutycznych oraz młodzież objęta programem "Skrzydła". Kadrę stanowiły osoby doświadczone w pracy z dziećmi: współpracujący z Caritas, nauczyciele i studenci. Kierownikiem kolonii była p. Agata Mosiej, funkcję kapelana pełnił ks. Tomasz Łapiński, wychowawcami to Magdalena Kobylińska, Paulina Kowieska, Aleksander Nowakowski, Sylwia Tołwińska, Anita Wasilewska, Agnieszka Wołynek. Turnus odwiedził pochodzący z Kosowa Lackiego ks. Mariusz Zabielski, który na stałe pracuje we Włoszech. Wszystkim im organizatorzy dziękowali za pracę wolontariacką. Uczestników kolonii odwiedził ks. kan. Krzysztof Kisielewicz, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Na wspólnej Mszy świętej życzył wszystkim, żeby wypoczynek przyniósł dużo radości oraz, żeby owoce tych kolonii były widoczne jeszcze długo po ich zakończeniu. Program pobytu obfitował w wiele atrakcji, które zostaną dzieciom na długo w pamięci. Dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Policji w Łomży uczestnicy mogli zobaczyć z bliska wóz policyjny. Bardzo ciekawe były również zajęcia z edukacji ekologicznej, prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa w Łomży. W ramach prowadzonej edukacji dla bezpieczeństwa uczestnicy odbyli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Koloniści skorzystali również z zaproszenia pracowników Nadleśnictwa Nowogród, którzy zorganizowali zajęcia na ścieżce edukacyjnej, zakończone wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. W trakcie wycieczki do Łomży dzieci zwiedziły Muzeum Diecezjalne oraz uczestniczyły we Mszy Świętej w łomżyńskiej katedrze pw. św. Michała Archanioła, której historię opowiedział ks. Tomasz Łapiński.

- Realizowany był program Boska Załoga, dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, muzycznych oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Organizowane były konkursy, gry i zabawy, pogodne wieczory, dyskoteki. Każdy dzień kończyła modlitwa wieczorna połączona z Apelem Jasnogórskim. Większość zajęć odbywała się w małych grupach, tak, aby praca była jak najbardziej efektywna Turnus był bardzo udany, wszystkim dopisywały dobre humory, a rozstanie trudne - opowiedziała po powrocie p. Agata Mosiej, kierownik kolonii.

J.O.

 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe