7
2020
2017-08-01

Wakacje w Parafialnym Domu Kultury


   Na początku lipca mimo wakacji Parafialny Dom Kultury w Zembrowie nadal tętnił życiem. Ks. Kan. Piotr Arbaszewski, Proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela zorganizował bowiem codzienne kilkugodzinne zajęcia z elementami programu oazowego.  
    Przez tydzień ponad czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzież z trzech parafii dekanatu sterdyńskiego – Grodziska, Sterdyni i Zembrowa miała okazję w atrakcyjny sposób pogłębiać swoją wiedzę religijną, rozwijać uzdolnienia i aktywnie spędzić czas.   
   W bogatym programie codziennych spotkań były między innymi  szkoła liturgiczna i szkoła modlitwy, wieczorna Msza Święta, zajęcia z pantomimy, film, zajęcia  taneczno-sportowe,  śpiew. Dzień kończyły tzw. pogodne wieczory. 
   Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły kilkugodzinne różnorodne zajęcia poprowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Sokołów. Innego dnia, dzięki wsparciu sokołowskiej firmy StalFa, możliwe było zorganizowanie wyjazdu do Sokołowa, Ostrożan i Drohiczyna. Dużym plusem całego tygodnia była sprzyjająca pogoda, więc wszyscy bardzo dużo czasu spędzali na świeżym powietrzu, wśród bogatej roślinności parafialnego Ogrodu Biblijnego. 
   W niedzielę, podobnie jak i każdego dnia, młodzi zaangażowani byli w oprawę muzyczną liturgii, a po zakończeniu Mszy św. zaprezentowali efekty niektórych zajęć. Przedstawione przez obie grupy pantomimy wywołały wiele wzruszeń i   skłoniły wielu obecnych w kościele do refleksji. Nie zabrakło podziękowań od rodziców i dzieci dla wszystkich, dzięki którym pobyt w Parafialnym Domu Kultury w Zembrowie był tak owocnym czasem.
   Zajęcia prowadzili Marta Wróbel, instruktorka PDK oraz alumn Piotr z WSD w Drohiczynie. Wspierali ich młodzieżowi animatorzy. Nad całością czuwał ks. Piotr Arbaszewski.
                                                                                                                                     
J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe