43
2019
2016-08-06

„Wakacje pod Gruszą”


Tradycyjnie od osiemnastu lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Sterdyni organizują „Wakacyjne spotkania pod gruszą” dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w kilku miejscowościach Gminy Sterdyń.

Tegoroczne spotkania odbyły się w: Łazowie, Seroczynie, Ratyńcu Nowym, Mursach Starych, Kamieńczyku, Dzięciołach Dalszych, Paderewku, Sterdyni i Białobrzegach, a prowadzili je Marianna Kobylińska, Aneta Wilk, Magdalena Zając oraz Krzysztof Woźniak.

Na uczestników spotkań czekało wiele atrakcji. Pierwszym punktem spotkań było wykonanie pracy plastycznej, której tematem były „Żniwa oczami dziecka”. Powstały przepiękne prace przedstawiające, jak w dzisiejszych czasach wyglądają żniwa. Jak się okazało, żniwa kojarzą się dzieciom nie tylko z traktorami, przyczepami i kombajnami. Żniwa to również rolnicy z kosami w ręku i snopy zbóż. Powstałe prace będzie można oglądać na wystawie poplenerowej 21 sierpnia, podczas Dożynek Gminnych w Sterdyni. 
Następnie chętne osoby brały udział w konkursie zgaduj-zgadula z zakresu znajomości lektur, przyrody i wiedzy ogólnej o Gminie Sterdyń. Dzieci i młodzież wykonywali różne ćwiczenia sprawnościowe, a czymże byłoby branie udziału w zawodach sportowych bez ducha zdrowej rywalizacji, tak więc w każdej z konkurencji wygrywali najlepsi, otrzymując drobne nagrody rzeczowe. Największą frajdę sprawiło dzieciom, ale i dorosłym przeciąganie liny. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali kolorowe teczki oraz długopisy ufundowane przez GBP w Sterdyni. W kilku miejscowościach były zajęcia muzyczne. Przy akompaniamencie gitary dzieci mogły śpiewać swoje ulubione utwory, a nawet tańczyć. Inicjatywa podjęta przez dyrekcję i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni pokazuje dzieciom i młodzieży sposoby aktywnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego, z dala od Internetu, portali społecznościowych, telefonów, które uzależniają w niezdrowy sposób. Akcja „Wakacje pod gruszą” to sposób na spędzenie wakacyjnych dni w sposób twórczy, rozwijający umiejętności, uczący zdrowej rywalizacji i szacunku dla ludzi i przyrody.
Mateusz Pietrzak

Organizatorzy serdecznie dziękują za miłe przyjęcie osób prowadzących spotkania. Szczególne wyrazy podziękowania kierują do sołtysa miejscowości Paderewek, który na zakończenie spotkania przygotował przyjęcie dla uczestników. Dziękujemy dzieciom i opiekunom dzieci za wspólną zabawę. Dziękują również sołtysom, radnym za udostępnienie 
i przygotowanie pomieszczeń, w których mogły się odbyć nasze spotkania. 
Marianna Kobylińska
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dzięki ci Panie Boże, klechy nie ma!. URRRAAAAA!!!!

Izka
2016-08-08 10:30:29
Strona 1/1


Dane kontaktowe