17
2020
2012-08-27

Wakacje na wsi (nie tylko dla uczniów)


Pod takim tytułem w sobotnie popołudnie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, Rada Sołecka wsi Białobrzegi oraz Stowarzyszenie Lepsze Jutro Gminy Sterdyń zapewniły nie tylko mieszkańcom wsi Białobrzegi, ale licznie przybyłym gościom mnóstwo atrakcji.
Pierwszą było malowanie widoków urokliwej wsi Białobrzegi położonej w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym. Wśród prac przeważała natura, w tym  rodzina bocianów na gnieździe. Przy malowaniu rad udzielał Adam Borowy, artysta plastyk. Chętni mogli też nauczyć się wykonywania bibułowych kwiatów pod czujnym okiem miejscowej młodej twórczyni ludowej Anety Wilk. Zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku cieszyły się konkursy o różnorodnej tematyce – na przykład wiedzy o gminie, znajomości zabaw i prac sprzed lat. Tytuł Najlepszej Kosy 2012 (zawody dla pań w koszeniu trawy) uzyskała pani Leokadia Turos, tuż za nią była Alicja Kamińska i Jadwiga Kuzak. Zaangażowanie startujących było tak duże, ze kosisko nie wytrzymało. Po zajęciach warsztatowych i konkursach rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do wczesnych godzin rannych.
Jak stwierdzili organizatorzy, nagród w konkursach nie brakowało dzięki zaangażowaniu osób prowadzących działalność gospodarczą we wsi Białobrzegi. Do grona darczyńców dołączył też  mieszkaniec Sokołowa. Uczestnicy spotkania już myślą o następnej imprezie, tym razem w klimacie zimowym.
Zapraszamy do galerii.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe