28
2019
2017-04-03

Wagary w UPH


21 marca 2017 roku licealiści z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim "wagarowali" w UPH w Siedlcach. Siedlecki Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny zorganizował dzień otwarty, podczas którego swoją ofertę prezentował Wydział Nauk Ścisłych.

Podczas wizyty w budynku Wydziału uczniowie z Kosowa spotkali się ze studentami róznych kierunków oraz wzięli udział w pokazach odbywających się w pracowniach instytutów: Chemii, Matematyki i Fizyki oraz Informatyki.
W pracowni chemicznej rządziły kolory."Chemiczny kameleon", "niebieska butelka", "lampa dżina", "trąba słonia" i inne podstawowe reakcje były bardzo efektowne, a szczególne zainteresowanie budziły te doświadczenia, które można było wykonać samodzielnie.
Drukowanie w trój-wymiarze odbywało się w pracowni informatycznej.
W pracowni matematycznej odbywało się ... poszukiwanie złota. Co prawda cennego kruszcu nie znaleziono, ale informacje na temat złotego podziału odcinka i praktyczne kreślenie Złotej Spirali i owszem.
Eksperymenty fizyczne oraz sprzęt doświadczalny prezentowała pracownia fizyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z optyki.
Dzięki wizycie w murach UPH licealiści z Kosowa dokładniej poznali aktualną ofertę tej najbliżej położonej od szkoły uczelni wyższej, a niektórzy dodatkowo przywieźli po kilka praktycznych gadżetów będących nagrodami w konkursach prowadzonych przez studentów.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe