11
2020
2017-04-14

W Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej reaktywowano drużynę harcerską, która już działa „pełną parą”.


"ZAŁÓŻ MUNDUR I PRZYPNIJ LILIJKĘ, CZAPKĘ NA BAKIER WŁÓŻ, W SZEREGU STAŃ WŚRÓD HARCERZY ..." - ZABRZMIAŁO 11 KWIETNIA PODCZAS PIERWSZEJ ZBIÓRKI 22 DRUŻYNY HARCERSKIEJ.

Do drużyny zgłosiło się ponad 40 uczniów! Niemal wszyscy stawili się na zbiórce ciekawi tego co ich czeka. Nie było jednak łatwo na nią dotrzeć. Każdy kto chciał poznać termin zbiórki musiał nauczyć się szyfru ramowego i odszyfrować wiadomość od druhny drużynowej. Potem przyszedł czas na kolejne zadanie: zaszyfrowanie swojego imienia i nazwiska. Błędów w szyfrowaniu praktycznie nie było!
Kandydaci na harcerzy spisali się więc znakomicie. Uczniów na zbiórce powitała DH.ANNA ZIELIŃSKA, która będzie pełnić funkcję drużynowej. DH.PHM. ANNA KOŻUCHOWSKA-KURYLAK opowiedziała o strukturze ZHP, funkcjach w drużynie. Uczniowie podzieleni na zastępy musieli zastanowić się nad nazwą zastępu. Wiele emocji wzbudziły pierwsze zajęcia z musztry, wspólne śpiewanki. Nie lada wyzwaniem było też rozwiązanie krzyżówki, której hasło było oczywiście zaszyfrowane.
Podczas zbiórki wybraliśmy też nazwę drużyny – PĘDZIWIATRY. Kandydaci na harcerzy z niecierpliwością czekają na następną zbiórkę i biwak drużyny kompletując swoje mundury. Kto z nich przypnie harcerski krzyż i złoży Przyrzeczenie Harcerskie – zobaczymy za kilka miesięcy.

Redakcja gazetki Skolniak

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe