17
2020
2015-07-04

„W zdrowym ciele zdrowy duch”


W niedzielę 14 czerwca na placu przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niecieczy pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny. 

Był on podsumowywaniem szkolnych dni profilaktyki. Głównymi organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy, Komitet Rodzicielski działający przy placówce, dyrekcja i nauczyciele szkoły, OSP Nieciecz.
Na wstępie wszystkich przybyłych powitali dyrektor szkoły Marek Ratyński i prezes stowarzyszenia Marzena Steć. Poza mieszkańcami najbliższych miejscowości był Starosta Powiatu Sokołowskiego Leszek Iwaniuk, władze gminy,  przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu sokołowskiego i węgrowskiego, w tym stowarzyszeń prowadzących szkoły.
W pierwszej części imprezy dzieci z przedszkola i szkoły zaprezentowały okolicznościowe piosenki, zabawy oraz przedstawienie. Okazuje się, że w tej małej szkole jest wiele talentów. Występujący byli gorąco oklaskiwani przez rodziców, babcie, dziadków i innych przybyłych na piknik. Następnie uczestnicy festynu mogli skorzystać z różnorodnych atrakcji, a dzieci z bezpłatnego placu zabaw. Tradycyjnie było między innymi „wiejskie jadło” w tym wyjątkowy chleb p. Elżbiety Pietrzykowskiej i gratisowy barszcz z młodych buraczków, wspólne grillowanie, surówek i sałatek urocza cafeteria z domowymi wypiekami, loteria fantowa, konkurencje sportowe dla rodzin, strumienie „strażackiej fontanny” dla ochłody, możliwość przejażdżki bryczką nad zalew i motorówką po zalewie. Swoje stoiska i różne działania, w tym konkursy  przygotowały Nadleśnictwo Sokołów, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, KRUS, Państwowa Inspekcja Sanitarna, PKO Bank Polski Sokołów Podlaski.  Była też możliwość wysłuchania wykładu Swietłany Pencko, animatora spotkań profilaktyki zdrowotnej, terapii manualnej i dietetyka oraz bezpłatnego wykonania badanie cukru i ciśnienia. Nie zabrakło rozgrywek sportowych. Swój kolejny ligowy mecz wygrała drużyna Niecieczy.
Było głośno, gwarno, słonecznie i przyjemnie - tak w skrócie można podsumować atmosferę pikniku, który po raz kolejny był również miejscem integracji mieszkańców okolicznych miejscowości.
Organizację Pikniku Rodzinnego wsparła między innymi Mazowiecka Sieć Edukacyjna, Federacja Inicjatyw Oświatowych i Fundacja Civis Polonus, z którymi Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy nawiązało współpracę. Przed imprezą odbyło się powiatowe Forum Organizacji Edukacyjnej „skorzystaj z szansy” dla powiatu sokołowskiego i węgrowskiego. Było to już kolejne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Członkowie Stowarzyszenia prowadzącego szkołę w Niecieczy mają nadzieję, że współpraca zaowocuje wymiernymi efektami.
 
jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe