17
2020
2016-03-23

W wielkopostnym nastroju


Koncert Pasyjny w wykonaniu znanej aktorki Haliny Łabonarskiej, muzyka Roberta Grudnia oraz chóru działającego w Sokołowskim Ośrodku Kultury zgromadził liczne grono słuchaczy.  

Koncert odbył się w niedzielę 13 marca w kościele pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podl.  Zgromadzonych powitali proboszcz parafii ks. Stanisław Stachal i dyrektor SOK Marcin Celiński. Na wstępie chór mieszany działający od niedawna w Sokołowskim Ośrodku Kultury pod dyrekcją Anety Mroczek wykonał dwie pieśni wielkopostne: „Hymn ku czci Krzyża Świętego” i „Odszedł Pasterz od nas”. Następnie Halina Łabonarska zaprezentowała „Pasję według Charles Peguy” - niezwykle dramatyczny opis męki i śmierci Pana Jezusa autorstwa francuskiego poety, w tłumaczeniu przygotowanym przez Siostrę Kingę Zakrzewską specjalnie dla aktorki. Wymowę poetyckiego tekstu pogłębiała muzyka wykonywana na organach przez Roberta Grudnia. 
 
Niewątpliwie zgodnie z życzeniami organizatorów piękno słowa i śpiewu uwrażliwiło zebranych na przeżywanie okresu Wielkiego Postu, wprowadziło w niezwykły nastrój i pozwoliło wejść w tajemnicę życia, śmierci i zmartwychwstania.
 
J.O      
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe