17
2020
2011-01-15

W wieczór Trzech Króli


„Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas” – pod takim hasłem w Chmielewie zorganizowano spotkanie dla mieszkańców miejscowości i gości.

W czwartek 6 stycznia w miejscowości Chmielew w gminie Sokołów Podlaski dzieci i młodzież przygotowały wspaniały wieczór, na którym wspólnie kolędowali wraz z zaproszonymi gośćmi.

Długie przygotowania
Artystów było około dwudziestu, w różnym wieku - od przedszkolaków po uczniów gimnazjum.
Hasłem przewodnim spotkania było: „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas” Przygotowania do występów trwały prawie dwa miesiące. Podczas spotkań dzieci ćwiczyły śpiew oraz akompaniament na gitarach. W grupie jest pięć gitarzystek).
Młodzi mieszkańcy Chmielewa wspólnie robili ozdoby na choinki, zaproszenia na kolędowy wieczór oraz stroje dla kolędowników. Pierwszy raz dzieci i młodzież sprawdziły swoje umiejętności wokalne i muzyczne, kolędując całą grupą od domu do domu w drugi dzień świąt i w poświąteczny poniedziałek. Przy okazji wręczano zaproszenia na finałowy wspólny wieczór kolęd.

Początek tradycji
W czwartkowy wieczór 6 stycznia o godzinie 17 rozpoczął się wielki koncert, przeplatany kolędami i pastorałkami oraz informacjami o historii powstawania najbardziej popularnych i znanych kolęd w Polsce.
- W sumie widzowie usłyszeliśmy 16 różnych utworów. Przybyło wielu gości z Chmielewa, oraz z innych miejscowości. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością proboszcz tamtejszej parafii, ks. Marek Zieliński – opowiada Urszula Rozbicka. - Przybyło w sumie około 60 osób. Na zakończenie wszyscy, przy herbatce, mogli skosztować pysznego ciasta przygotowanego przez rodziców. Mamy nadzieję, że pomysł wspólnego kolędowania w wieczór święta Trzech Króli, zagości w kalendarzu Chmielewa na stałe i stanie się tradycją przekazywaną przez następne lata.
OPR. BG
FOT. ARCHIWUM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe