11
2019
2015-01-09

W świątecznym nastroju


W okresie świąteczno-noworocznym w wielu kościołach naszego powiatu - w Wyrozębach, Kożuchówku, Skibniewie, Sokołowie Podlaskim, Niecieczy, Grodzisku, Zembrowie, Ceranowie koncertowały Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

W repertuarze koncertów znalazły się znane kolędy i pastorałki, ale też mniej znane albo w nowych opracowaniach. Młodzi wykonawcy zachęcali słuchaczy do wspólnego śpiewania, a po koncercie można było nabyć płyty chóru, w tym najnowszą – kolędową „Jam jest dudka". 
Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej istnieją od kilku lat, a od 12 sierpnia 2013 roku jako Stowarzyszenie. Siedzibą warsztatów jest Węgrów. Warsztaty działają na rzecz aktywizacji dzieci i młodzieży z terenu diecezji drohiczyńskiej, pielęgnowania muzyki liturgicznej oraz rozwoju duchowego swoich członków zgodnie z programem formacyjnym Ruchu Światło-Życie. Młodzież skupiona w DWML coraz częściej swoim pięknym śpiewem uświetnia ważne wydarzenia na terenie diecezji. W 2011 roku powstała pierwsza płyta chóru - „Nad Nim Anieli”, w 2012 roku płyta „Matko Jedności”, w 2013 - „Jam Jest Dudka”. W przygotowaniu jest płyta z pieśniami ludowymi i patriotycznymi.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe