17
2020
2015-04-24

W Sterdyni o Janie Pawle II


W niedzielę 12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, kilka dni po dziesiątej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II miało miejsce uroczyste spotkanie. Głównym jego punktem był okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali się goście z parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim, członkowie Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół w Sterdyni oraz grupy twórcze z GOKiS. 

Przybyłych powitała prowadząca uroczystość dyrektor placówki Marianna Kobylińska, natomiast uroczystego otwarcia dokonał ks. Przemysław Łoza, wikariusz Parafii św. Anny w Sterdyni. Pogratulował on inicjatywy, przypomniał, że Jan Paweł II otwierał drzwi Chrystusowi i życzył, żeby uczestnicy spotkania byli radośni i czerpali z nauczania naszego świętego.  
 
W programie artystycznym kilka okolicznościowych pieśni zaśpiewały dziewczęta ze scholi Sursum Corda z Sokołowa, a SKC Caritas z ZS w Sterdyni zaprezentowało przedstawienie teatralne podkreślające potrzebę wzorowania się na postaciach wielkich świętych i sięgania do Pisma Świętego po to, żeby stawać się lepszymi i radosnymi. Recytatorki z sterdyńskiego gimnazjum przypomniały węzłowe wydarzenia z życia Jana Pawła II i jego nauczanie. Wystąpiła też grupa muzyczna Huraganki i Huragany z GOKiS oraz solistka Liwia Długosz. Wszyscy byli gorąco oklaskiwani za wspaniałe prezentacje.
 
Na zakończenie spotkania wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska podziękowała obecnym za przybycie na tę ważną uroczystość i razem z dyrektor Marianną Kobylińską wręczyła nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną  Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Aleksandra Grzymała i Amelia Deoniziak z ZS w Sterdyni, Bartłomiej Gawryś z Łazowa oraz Emilia Banasiuk z Seroczyna. Nagrodzono również wykonawców największej palmy wielkanocnej – I miejsce: Maja Gawryś z Łazówka, II miejsce:  Lena i Aleksander Kur i Jaś Deoniziak (praca zbiorowa), pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia. 
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych „Jan Paweł II w oczach dziecka” i wystawa dorobku twórczego papieża-Polaka.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe