2
2020
2017-12-20

W Sterdyni już zapachniało Świętami


W niedzielę 10 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych. Wydarzenie było też okazją do wręczenia nagród uczestnikom Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Anioł Bożonarodzeniowy”.

Licznie przybyli na imprezę mieszkańcy Sterdyni i okolicznych miejscowości mogli też podziwiać i zakupić na okolicznościowym kiermaszu piękne stroiki, aniołki i inne rękodzieło. Stoiska na kiermaszu mieli: Anna Rogaska, Aneta Wilk, Warsztat Terapii Zajęciowej z Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, Joanna Redosz Bijou, Stowarzyszenie Jeździeckie Skrawek Nieba, Marta Rybak, Anna Ulinowska, Wiesława Kur, Grażyna Wilińska.

Dyrektor GOKiS Anna Kur powitała zebranych, a oficjalnego otwarcia spotkania dokonali Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska i ks. Maciej Domańszczyński, szkolny katecheta.

Na początku podsumowano konkurs, na który zostało zgłoszonych 27 pięknych prac plastycznych. Wyeksponowano je w holu GOKiS. Komisja w składzie: Tadeusz Wojtkowski – przewodniczący, Stanisława Maciak, Zuzanna Ceglarz, biorąc pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, fantazję i pomysłowość twórców, dobór i wykorzystanie materiałów, a także wkład pracy oraz estetykę wykonania I miejsce przyznała Oskarowi, Dominikowi i Izabeli Tomczuk ze Szwejk, II - Laurze i Annie Gawryś z Łazówka, III - Milence i Agnieszce Byczuk ze Steląg. Wyróżniono prace Ani, Zuzi, Basi, Joli i Mariusza Kotowskich z Seroczyna oraz Pauliny, Aleksandry i Magdaleny Zając z Paderewka. Nagrodę specjalną od Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni przyznano Idze i Emilii Łach z Dzięcioł Bliższych.

Następnie na scenie wystąpili dzieci i młodzież z GOKiS i placówek oświatowych z terenu gminy, w sumie aż 200 osób. Podopieczni Marty Wróbel z GOKiS – grupy ŚNIEŻYNKI, ELFY, SANTA CLAUS, zaprezentowali widowiskowe układy taneczne do znanych świątecznych melodii, a wokalistki z CHRISTMAS TEAM zaśpiewały kolędy. Wersje instrumentalne kolęd wykonały GITARZYSTKI - podopieczne Magdaleny Chomać z GOKiS. Nie zabrakło występu wokalistki Liwii Długosz. Tradycyjne i mniej tradycyjne jasełka przedstawiły „KRASNOLUDKI” z przedszkola w Sterdyni (op. Elżbieta Ludwiniak), „PROMYKI” z przedszkola w Łazowie (op. Bożena Turczyn, Mariola Pogorzelska), teatrzyk „MALUCH” z SP w Sterdyni (op. Bożena Jenda, Hanna Zduniak), TRZPIOTY IV z SP w Sterdyni (op. Irena Kur). PIĄTAKI ze szkoły w Łazowie (op. Elżbieta Osipiak), „CZWARTA B” z SP z w Sterdyni (op. Elwira Maliszewska), SEVEN ze szkoły w Łazowie (op. Julia Kobryń, Janusz Parzonka), AKTO-ŻAKI z klas gimnazjalnych ZS w Sterdyni (op. Teresa Styś).

Organizatorzy dziękują za udział w Przeglądzie oraz sponsorom za okazaną pomoc przy organizacji imprezy. Fundatorami nagród dla zwycięzców Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Anioł Bożonarodzeniowy” byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni, P. H. „Jacek” Jacek Kobyliński z Sabni, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, PHU GÓRMAX Sławomir Góral i Wspólnicy Sp. J. Imprezę wsparli: Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Mirosława i Wiesław Kur.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe