17
2020
2019-12-10

W Sokołowie powstało pięć Otwartych Stref Aktywności


Otwarte Strefy Aktywności to miejsca, gdzie osoby w każdym wieku mogą poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o własne zdrowie. Rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym wspierany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Skorzystało z niego także Miasto Sokołów Podlaski.

W ramach programu samorządy mogły składać wnioski o dofinansowanie jednego z dwóch wariantów stref: podstawowego lub rozszerzonego. Wariant podstawowy składa się z siłowni zewnętrznej wyposażonej w minimum sześć urządzeń oraz strefy relaksu (minimum 4 ławki, plenerowe urządzenia do gier, np. gier planszowych typu szachy/warcaby lub stół do ping-ponga oraz zagospodarowanie zieleni). Natomiast wariant rozszerzony posiada dodatkowo plac zabaw o charakterze sprawnościowym oraz ogrodzenie terenu.

Wsparcie rządowe w przypadku wariantu podstawowego wynosi do 50%  wydatków kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 25 tys. zł, a w przypadku wariantu rozszerzonego - do 50% wydatków kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 50 tys. zł.

W ramach programu w Sokołowie Podlaskim udało się wybudować aż pięć Otwartych Stref Aktywności, z czego wszystkie są w wariancie rozszerzonym. Na każdym placu znajduje się siłownia zewnętrzna z sześcioma urządzeniami i plac zabaw z dwoma zabawkami, ławeczką i koszem na śmieci. Wsparcie z Ministerstwa wyniosło 250 tys. zł, czyli 50% kosztów kwalifikowanych. Resztę Miasto dołożyło z własnego budżetu.

Do połowy listopada zakończyły się prace przy pięciu OSA-ch usytuowanych w następujących lokalizacjach:

- osiedle przy ul. Węgrowskiej,
- osiedle przy ul. Gałczyńskiego,
- teren Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Skłodowskiej,
- teren Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kupientyńskiej
- teren OSIR – Stadion przy ul. Lipowej.

Wszystkich, którzy chcą skorzystać z możliwości ćwiczeń i relaksu na świeżym powietrzu, zachęcamy do odwiedzenia powyższych miejsc. Przy odpowiednim ubiorze i przygotowaniu, nawet zimowa aura nie jest straszna!

Fot. OSA na terenie stadionu OSiR przy ul. Lipowej

KDC 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe