17
2020
2017-02-20

W Sokołowie pięć miejskich podstawówek


W czwartek 16 lutego, na XXIII Nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim, obradowano nad projektami uchwał wynikających z reformy systemu edukacji. Pod głosowanie poddano uchwałę w sprawie zmiany nazwy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim oraz projekty uchwał: o dostosowaniu sieci szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Miasto Sokołów Podlaski do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe; w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Sokołów Podlaski dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów; w sprawie określenia kryteriów przyjmowania dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Sokołów Podlaski oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów. W obecności 14 radnych wszystkie proponowane uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.
Projekty uchwał trafią do Kuratorium Oświaty Po zatwierdzeniu przez władze oświatowe. Ostateczny termin podjęcia uchwał to 31 marca. Nowa sieć szkół w pełni będzie funkcjonować od września 2019 r.

W Sokołowie od września 2017 r. istnieć będzie pięć publicznych szkół podstawowych: SP nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Polnej, SP nr 2 przy ul. Węgrowskiej, SP Nr 3 przy Repkowskiej ( w miejscu PG nr 2), SP nr 4 przy Szkolnej, SP nr 6 przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie (w miejsce PG nr 1). Poza tym na terenie miasta funkcjonować będzie SP nr 5 (szkoła specjalna) prowadzona przez powiat oraz salezjańska szkoła podstawowa.
Podział na obwody szkolne bazuje na tym, co było przed strukturalną reformą oświaty z 1999 r. W najbliższym czasie obwody przedstawimy czytelnikom. W nowych podstawówkach od września będzie na pewno pierwsza klasa, być może uda się utworzyć inne oddziały. Pracownicy dotychczasowych gimnazjów z mocy prawa staną się pracownikami nowych podstawówek.

Fot. UM Sokołów
 

Fot. UM Sokołów

J.O.« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe