12
2020
2015-06-27

W Sokołowie już są światła


Sygnalizacja miała być pod koniec czerwca. I jest, ale tylko jedna. Druga będzie pod koniec wakacji.
 
O zamontowanie świateł na przejściach dla pieszych rozmawiano już w zeszłym roku. Pod koniec 2014 roku starosta sokołowski Leszek Iwaniuk wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prosił wtedy, aby GDDKiA podjęła działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych przebiegających przez powiat (szczególnie przez miasto). Już na początku br. zorganizowano spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele warszawskiego oddziału GDDKiA, Komendy Powiatowej Policji, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta. Na drugim spotkaniu (tuż przed Wielkanocą) wytypowano 5 przejść, na których warto zamontować sygnalizację. Generalna Dyrekcja zatwierdziła 2 z nich: przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Węgrowska) oraz przy supermarkecie Lux (ul. Długa). Zapowiedzieli wtedy, że jedna z sygnalizacji zamontowana zostanie jeszcze przed wakacjami. Co niektórzy jednak w to nie wierzyli. A tu ciach, w poprzednią środę rozpoczęło się montowanie świateł. 

Koszty zamontowania sygnalizacji pokrył warszawski oddział Generalnej Dyrekcji. Opłaty za zużytą energię płacić będzie natomiast samorząd miejski. 
 
Władze miasta nie popierają jednak sygnalizacji przy Luxie. Według burmistrza Bogusława Karakuli, poprzez zamontowanie świateł utworzą się korki. Czy rzeczywiście tak będzie - czas pokaże.

KW
 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

"Według burmistrza Bogusława Karakuli, poprzez zamontowanie świateł utworzą się korki". Niech pan burmistrz nie wypowiada się w kwestiach, w których nie ma zielonego pojęcia. Korki przy tak małym natężeniu ruchu?! To jak będą chcieli kładkę dla pieszych postawić, to będzie pan wmawiał, że może się na jezdnię zawalić?

korrping
2015-07-01 09:40:24

"już są światła" SZOK!!. średniowiecze.

momo
2015-06-29 19:35:19

Według burmistrza "futurologa" Karakuli, to tak naprawdę wszystko może się wydarzyć. Czego ten człowiek już nie wymyślił i naobiecywał- niech już lepiej zamilknie i wstydu nie przynosi mieszkańcom i przede wszystkim samemu sobie ! :(

bebek
2015-06-28 22:17:35
Strona 1/1


Dane kontaktowe