17
2020
2014-09-06

W Sokołowie i Kosowie czytali Trylogię


"Ogniem i mieczem", "Potop" i "Pan Wołodyjowski" - fragmenty tych utworów czytano w sobotę w całym kraju. Tego dnia już po raz trzeci odbyła się ogólnopolska akcja "Narodowe Czytanie". 

Akcja zainicjowana została w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego; jej celem jest popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o język polski.
 
Przed dwoma laty w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce czytano "Pana Tadeusza", w zeszłym roku dzieła Aleksandra Fredry, zaś w tym roku - Trylogię Henryka Sienkiewicza. W powiecie sokołowskim akcja odbyła się w dwóch miejscach: na Szewskim Rynku w Sokołowie Podlaskim oraz przed Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kosowie Lackim. 
 
W Sokołowie punktualnie o 12:00 na scenie pojawili się: Hanna Lecyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oaz Bogusław Karakula - burmistrz Sokołowa. 
- Na trylogii wychowały się całe pokolenia Polaków - mówił burmistrz. 
 
Cały tekst w najbliższym papierowym wydaniu. A już teraz zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie więcej zdjęć.
 
KW

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Było super!!! Wszyscy pięknie czytali. Stroje na 6!!!

czytelnik
2014-09-22 23:10:34

Bogusław jak ładnie udajesz że czytasz jaki on jest wspaniały :)kochamy Cie buziaczki

Ugizmal
2014-09-11 17:56:30

Jeśli czytałaś/eś Trylogię,to powinieneś wiedzieć ,że alkohol płynął na kartach tej powieści strumieniami ,nie tylko w organizm Zagłoby ale tak naprawdę wszystkich bohaterów tych książek ,o sypaniu prochu do wszelakich destylatów aby lepiej poniewierało - chyba w Zbarażu (nie pamiętam ,musiałbym zdjąć tę książkę z półki i sprawdzić)- nie wspominając .Serca narodu pokrzepia się sposobami "rozjaśniającymi we łbach,a nie niszczącymi mózgi"....?! Ale na pewno nie tak tj. oleum ,wino i racjonalne myślenie cyt. :"...- A słonecznikowe ziarna nie mogą konopnych zastąpić?- Mogą - odrzekł Zagłoba - jeno ponieważ olej ze słoneczników jest cięższy, przeto trzeba wino mocniejsze pić od tego, które teraz oto pijemy. Pan starosta zrozumiał, o co chodzi, rozochocił się i zaraz kazał co najlepszych win przynieść. ZA CZYM URADOWALI SIĘ W SERCACH WSZYSCY I OCHOTA STAŁA SIĘ POWSZECHNĄ." Tylko pijak Zagłoba,....co ???

bebek@sargf
2014-09-08 11:39:07

bebek, przecież to było "ku pokrzepieniu serc", a nie wszyscy Polacy to odbicie Zagłoby

sargf
2014-09-08 10:12:08

" Na trylogii wychowały się całe pokolenia Polaków - mówił burmistrz." /// I tu pełna zgoda,że na trylogii wychowywały się całe pokolenia Polaków.Dzieło,które w jawny sposób gloryfikuje -średnio,co kilka jego kartek- pijaństwo ,głupotę i rozpasanie ówczesnej "elity" państwa polskiego (czyt.szlachta) ,to "naprawdę wspaniały wzór" do naśladowania na drodze państwowego patriotyzmu i mądrych rządów.Patrząc na rządy burmistrza Karakuli jakoś nie dziwią mnie te jego słowa i fascynacja tym księgozbiorem .Fascynacja takimi zachowaniami doprowadziła Polaków i Polskę do zupełnego dna czyli do kompletnej anarchii i upadku .Współczesny Sokołów Podlaski niestety idzie tą samą drogą ,choć po takich wypowiedziach rządzącego miastem wiem już m.i.n dlaczego :/

bebek
2014-09-07 10:53:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe