17
2020
2013-06-21

W SOK-u zaśpiewały i zatańczyły przedszkolaki


W niedzielę 9 czerwca w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się XXII edycja Powiatowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca.
W programie imprezy znalazł się Festiwal Piosenki i Tańca w wykonaniu przedszkolaków oraz animacje i zabawy integracyjne dla dzieci w wykonaniu Teatru ARKADIA z Białegostoku - zjeżdżalnia, trampoliny, kule wodne, szczudlarze, malowanie buziek i inne atrakcje.
Najpierw w sali widowiskowej z prezentacjami artystycznymi wystąpiły dzieci z 10 przedszkoli  z terenu miasta i ościennych gmin oraz ze Studia Piosenki z SOK. Łącznie 107 wykonawców było oklaskiwanych przez publiczność wypełniającą po brzegi widownię sali. Miejsc siedzących zabrakło. Komisja w składzie: Katarzyna Mikulicz, Edyta Fiuk, Kamil Zaliwski, Grzegorz Nowotniak, po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji postanowiła przyznać dla każdego przedszkola oraz dla Studia Piosenki puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Sokołów Bogusława Karakulę i nagrody w postaci gier, zestawów klocków lego i puzzli, ufundowane przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Miejskie Przedszkole nr 2 puchar i nagrody otrzymało za bardzo dobre wokalne wykonanie piosenki „KRASNOLUDEK” i pomysłowe stroje zespołu „Wesołe Krasnale”, Miejskie Przedszkole nr 3 za piosenki i taniec, doskonale dobrany i wykonany repertuar, zarówno piosenki „LALECZKA Z PORCELANY” w wykonaniu duetu Julia Milik, Oliwia Osińska, „WSZYSTKO DLA CIEBIE” w wykonaniu solistki Eweliny Parzonko i zespół „BIEDRONKI” oraz taniec „POLKA” w wyk. zespołu „BIEDRONKI”. Miejskie Przedszkole nr 5 zostało nagrodzone za piosenkę „DZIECIECY ŚWIAT” i taniec „KRAKOWIAK” w wykonaniu zespołu „Kubusiowe Nutki”, Niepubliczne Przedszkole „Akademia Puchatka” z Sokołowa za piosenkę „BO W PRZEDSZKOLU” w wykonaniu solistki Olgi Cichowlas,  Miejskie Przedszkole nr 4 za taniec „W GROCIE KRÓLA GÓR” w wykonaniu zespołu „Elfy z Leśnej Krainy”, Studio Piosenki z SOK za piosenkę „LALECZKA Z SASKIEJ PORCELANY” w wykonaniu solistki Jagody Bazylczuk, Gminne Przedszkole w Sabniach/filia w Kupientynie za układ taneczny do piosenki „Biedronka” w wykonaniu zespołu „Radosne Nutki”, przedszkole w Zembrowie za piosenkę „WYPRAWA NA KSIĘŻYC” w wykonaniu Jakuba Jurczaka i za taniec „WAKA WAKA” w wyk zespołu „ŻABKI”, przedszkole z Bielan za ogólny wyraz artystyczny, Niepubliczne Przedszkola „Chatka Puchatka” z Sokołowa za ogólny wyraz artystyczny. Poza tym wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci słodyczy i maskotek – długopisów.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe