17
2020
2014-05-23

W Sabniach wręczono nagrody


8 maja w Zespole Szkół w Sabniach odbyło się uroczyste podsumowanie diecezjalnego konkursu plastyczno - literackiego „Syn Boży - głosi Królestwo Boże”.

Organizatorami konkursu był Zespół Szkół im. Heleny Mniszek w Sabniach i Wydział Katechezy oraz Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie. Na podsumowanie przybyli laureaci konkursu z opiekunami, nie zabrakło biskupa Antoniego Dydycza i innych duchownych, władz gminy Sabnie, dyrektorów szkół.
Na początku uczniowie Zespołu Szkół w Sabniach zaprezentowali program artystyczny, zainspirowany tematem konkursu. Następnie ks. dr kan. Krzysztof Mielnicki - dyrektor Wydziału Katechezy dokonał podsumowania przedsięwzięcia, a ks. dr Robert Grzybowski - dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji i diecezjalny duszpasterz nauczycieli wygłosił konferencję. Do zebranych przemówił też ks. bp Antoni Dydycz, dziękując za kolejny konkursu, który rozwija zainteresowanie problematyką wiary.
Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego i podlaskiego. Komisja konkursowa w składzie: ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki, Anna Siemieniuk, Małgorzata Kruza, Jadwiga Kalinowska, Anna Chmiel, Monika Tymińska przyznała 38 nagród i 60 wyróżnień. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się liczna grupa uczniów z powiatu sokołowskiego.
W kategorii I. – Praca plastyczna, kl. I- III (148 prac) I m. przyznano Marii Rytel z ZS im. w Sterdyni; II m. m.in. Maciejowi Kurowickiemu z NSP im. Armii Krajowej w Niecieczy, Kindze Rucińskiej z NSP w Kożuchowie; III. miejsce m.in. Gabrieli Cymborowskiej z PSP nr 1 im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podl. W tej kategorii wyróżnienia m.in. otrzymali Gabriela  Sobolewska, Karol  Sobolewski (NSP w Czerwonce), Zuzanna Kalisiak (ZS im. H. Mniszek w Sabniach), Zuzanna Kurowicka (NSP w Niecieczy), Igor  Kruza, Dominik Giedrojć – (ZS w Sterdyni), Dominik  Bogucki (SP w Zembrowie), Hubert Nowotniak, Sylwia Stelęgowska (NSP w Kożuchowie), Malwina Zaranek (SP im. k. S. Wyszyńskiego w Kosowie Lackim), Aleksandra Krakowska Magdalena Rogozińska (PSP nr 1 im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podl.), Olga Bojar, Dominika Antoniak (ZS w Skrzeszewie), Damian Paczuski (PSP nr 2 w Sokołowie).
W kategorii II. - kl. IV – VI za pracę literacką (wiersz), I m. przyznano Paulinie  Krakowskiej z PSP nr 4 w Sokołowie Podlaskim, II m. otrzymały Patrycja Sałata z PSP nr 1 im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podl. i Katarzyna Miściorak z ZS w Sabniach, zaś wyróżnienia m.in. Aleksandra Łach (ZS w Sterdyni) i Zuzanna Orłowska (ZS w Sabniach). W tej samej kategorii wyróżniono pracę literacką - błogosławieństwo na XXI wiek autorstwa Gabrieli Grabowskiej z PSP nr 2 w Sokołowie Podl., za przypowieść na XXI wiek II m. otrzymały Alicja Maleszewska z ZS w Sabniach i Anna Mazur z ZS w Jabłonnie L., III m. zajęła m.in. Monika Kur z ZS w Sterdyni. Wyróżniono Annę Maleszewską (PSP nr 2 w Sokołowie Podl.). Za pracę plastyczną II m. otrzymała Kamila Remiszewska - ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu, Karolina Deniziak - ZS w Sterdyni oraz Olga Iwańska - ZS w Sabniach, III m. otrzymała m.in. Paulina Znamierowska – ZO im. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach. Wyróżnienia otrzymały między innymi Małgorzata Trusiak (ZS w Jabłonnie L.), Katarzyna Miściorak, Zuzanna Orłowska (ZS w Sabniach), Magdalena Skorupka (NSP w Niecieczy), Tomasz Korczeniewski (PSP w Kosowie Lackim), Wiktor Jóźwiak (PSP w Repkach), Kamila Rucińska (NSP w Kożuchowie), Bartłomiej Sobieszczuk (ZS w Skrzeszewie), Wiktoria Krzyżanowska (ZS w Sterdyni), Karolina Benedykciuk (PSP w Zembrowie), Emila Dobrowolska (PSP w Wyrozębach). Nagrodzono również projekt edukacyjny uczennic ZS w Skrzeszewie - Natalii Abramczuk, Moniki Iwaniuk, Weroniki Jadczuk.
Organizatorzy konkursu za wsparcie finansowe i rzeczowe dziękują sponsorom: Sławomirowi Strzale (Usługi Transportowe Nieciecz), Sylwestrowi Jabłońskiemu (Parkiety Jabłoński - Tchórznica), Piotrowi Bolesta (PB Piotr Bolesta - Tchórznica), Krzysztofowi Szajko (Przetwórnia Mięsa - Sterdyń), Jackowi Molskiemu (SMAK Jacek Molski - Żanecin), Piotrowi Żebrowskiemu (Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim).

JO

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Popatrzcie gdzie się klecha trzyma.Powtrzymuje się,religia za godzinę,,,,.Młode stadko,oj młode. Dzieje się w tej prafrazie oj dzieje,rodzice.

UFFF
2014-05-25 19:49:48

Klecha czuwa,ale jakiś taki niepewny,a te dzieweczki to chyba z nakazu przy nim stoją.

Jpo
2014-05-25 16:08:31

Klecha czuwa.

Ola
2014-05-24 10:47:54

Wspaniałe dzieciaki wijcie stamtąd,pies pies ze szkoła.Jak zostaniecie to po was.

EG
2014-05-23 21:01:46
Strona 1/1


Dane kontaktowe