17
2020
2013-04-30

W Sabniach podsumowano diecezjalny konkurs


Piątkowy dzień 19 kwietnia w Zespole Szkół w Sabniach był wyjątkowy. Na podsumowanie diecezjalnego konkursu „Cuda Pana Jezusa wyrazem zbawczej miłości” przybyli znamienici goście i laureaci konkursu. Zespół Szkół im. Heleny Mniszek w Sabniach był współorganizatorem konkursu.
W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył biskup drohiczyński Antoni Dydycz, który podziękował za inicjatywę  konkursu dopomagającego w rozwijaniu  zainteresowania problematyką wiary. Przybyli również między innymi dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie ks. dr Krzysztof Mielnicki, władze Gminy Sabnie, przedstawicielka  Kuratorium Oświaty w Białymstoku - wicekurator Wiesława Ćwiklińska i  Delegatury Kuratorium Mazowieckiego w Siedlcach – wicedyrektor  Sylwia Osipiuk, proboszcz parafii Grodzisk ks. kan. Antoni Sieczkiewicz, katecheci.
Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów zespołu Szkół w Sabniach. Prelekcja na temat cudów wygłosił ks. Mariusz Woltański. 
Na konkurs wpłynęło 328 prace, przygotowane przez uczniów 62 szkół podstawowych i specjalnych.Z terenu województwa mazowieckiego i podlaskiego. Jury w składzie: ks. dr Krzysztof Mielnicki, Małgorzata Kruza, Krzysztof Błoński, Jadwiga Kalinowska, Anna Mikołajczuk, Katarzyna Pankiewicz oraz Anna Chmiel wyróżniło 43 prace i nagrodziło 35 prac w 7 kategoriach.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się kilkanaście osób z powiatu sokołowskiego.
Klasy I - III szkoły podstawowej - praca plastyczna:
I miejsce: Kinga Rucińska (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kożuchowie), Gabriela Robak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podl.)
Wyróżnienia (21) Aleksandra Krakowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podl.), Zuzanna Kurowicka (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niecieczy), Karolina Ajdys (Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim), Hubert Dziurzyński (Zespół Oświatowy w Grochowie), Julia Godlewska (Zespół Oświatowy w Grochowie), Monika Ambroziak ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podl.) Olga Bojar (Zespół Szkół w Skrzeszewie), Monika Bielińska (Zespół Oświatowy w Rozbitym Kamieniu)
Klasy IV - VI szkoły podstawowej - wiersz
III miejsce: Sylwia Adamczuk (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sokołowie Podlaskim)
 Wyróżnienia (5) Joanna Sówka (Szkoła Podstawowa w Sterdyni), Maria Salach (Szkoła Podstawowa nr 1 Sokołowie Podl.)
Klasy IV - VI szkoły podstawowej - list
I miejsce: Mateusz Marciniak (Zespół Oświatowy w Grochowie) III miejsce: Krystian Onopiak (Szkoła Podstawowa w Łazowie)
Wyróżnienia (3) Julia Gałecka (Zespół Oświatowy w Grochowie), Monika Marchel (Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej)
Klasy IV - VI szkoły podstawowej - praca plastyczna:
III miejsce: Magdalena Żelazowska (Szkoła Podstawowa w Sterdyni)
Wyróżnienia (11) Paulina Maleszewska (Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim),
Karolina Benedykciuk (Szkoła Podstawowa w Zembrowie), Olga Iwańska (Szkoła Podstawowa w Sabniach), Natalia Benedykciuk (Szkoła Podstawowa w Zembrowie), Angelika Miłobęcka (Szkoła Podstawowa w Repkach) Ewa Mazurczak (Szkoła Podstawowa w Sterdyni), Natalia Kalicka ( Zespół Oświatowy w Rozbitym Kamieniu)

Szkoły specjalne - praca plastyczna
II m.: Dominik Krasnodębski ( Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podl.) III m.: Małgorzata Kisielińska (j.w.)
Wyróżnienia (3) Piotr Sobotka ( Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podl.)
Kategoria III - szkoły specjalne - wiersz, list
I m.: Julita Kabulska ( Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podl.)
II m.: Tomasz Andrzejczuk (j.w.) III miejsce: Weronika Telakowska (j.w.)
Kategoria IV - nauczyciele katecheci - konspekt lekcji
I miejsce: Iwona Mergo-Golatowska (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokołowie Podl.)
Nagrodzone prace plastyczne zostały wyeksponowane  na wystawie, a nagrodzone wiersze odczytano.
J.O.
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To chore. Ile jeszcze szopek za podatników pieniądze się odbędzie?.Komu takie coś jest potrzebne.Za czyje pieniądze dotarli ci dyrektorzy i kuratorzy? A może koszty organizacji tej imprezki pokryła kurija?.

Adam
2013-05-02 19:17:57
Strona 1/1


Dane kontaktowe