17
2020
2013-12-02

W Repkach biesiadowali nie tylko jubilaci


Tradycyjnym weselnym marszem kapela „Artus” w sobotę 23 listopada rozpoczęła w Repkach „Biesiadę Staropolską” – uroczystość z okazji Diamentowych i Złotych Godów małżeńskich.

Spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Repkowskiej, Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Stanu Cywilnego w Repkach odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół w Repkach.
Część oficjalną rozpoczęła dyrektor GOK-u Ewa Czarkowska, która powitała wszystkich zebranych, a do szacownych jubilatów skierowała serdeczne słowa gratulacji i życzeń. Następnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Sulawiak przedstawiała poszczególne pary małżeńskie, a Wójt Gminy Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz i Przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki wręczali medale przyznane przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Jako pierwszych odznaczeniami uhonorowano państwo Wacławę i Stanisława Grodzkich z Włodek, którzy przeżyli razem 60 lat. Medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego otrzymały następujące pary: Regina i Władysław Abramczukowie (Rudniki), Marianna i Mieczysław Biernaccy (Liszki), Krystyna i Sławomir Denisiukowie (Kamianka), Genowefa i Aleksander Dudek (Sawice-Wieś), Halina i Ryszard Górscy (Wyrozęby-Podawce), Zofia i Stanisław Kaliccy (Borychów), Irena i Czesław Kozakowie (Szkopy), Henryka i Józef Kuniccy (Skrzeszew), Teresa i Witold Krasnodębscy (Wyrozęby-Podawce), Wiesława i Mieczysław Lipińscy (Sawice-Wieś), Krystyna i Edmund Mazurczakowie (Skwierczyn-Wieś), Zdzisława i Józef Mazurczakowie (Repki), Henryka i Zdzisław Wojewódzcy (Skrzeszew), Alicja i Stanisław Wojtczukowie (Repki).

Po życzeniach złożonych jubilatom przez panią wójt, był czas na pamiątkowe fotografie, odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat” i wzniesienie okolicznościowego toastu.
W dalszej części spotkania wystąpił Marek Skomorowski z Kapeli Podlaskiej z Siemiatycz. Artysta pogratulował bohaterom spotkania tak wspaniałego jubileuszu,  wyraził swój podziw i radość oraz przekonanie, że polska rodzina może trwać, może być chrześcijańska, mimo że obecnie tak wiele zjawisk godzi w rodzinę i małżeństwo. Następnie przy akompaniamencie Jerzego Kosteckiego wykonał kilka nieśmiertelnych przebojów, które nie tylko jubilatów pobudziły do wspomnień, refleksji i wzruszeń. Następnie uczestnicy spotkania, wśród których liczną grupę stanowili członkowie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Repkowskiej na czele z prezes Ewą Prokopiuk, radośnie biesiadowali przy muzyce kapeli „Artus”.

JO





Więcej zdjęć znajdziecie w GALERII :)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe