2
2020
2016-09-27

W razie zagrożenia...


W środę, 21 września władze powiatu sokołowskiego podpisały umowę o dofinansowanie projektu pn. "Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach".Pod dokumentem swoje podpisy złożyli: wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc, wicestarosta Marta Sosnowska i skarbnik powiatu Małgorzata Krawiecka. 

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z kilkoma gminami: Bielanami, Jabłonną Lacką, Repkami, Sokołowem i Sterdynią. 
 
- W ramach projektu wybudowanych zostanie 29 punktów alarmowych w wyznaczonych miejscach. Zainstalowane zostaną także aplikacje i urządzenia do sterowania punktami alarmowymi - informują władze powiatu. 
 
System alarmowania zapewni przekazywanie sygnałów dźwiękowych oraz komunikatów głosowych dla mieszkańców w razie wystąpienia zagrożeń na obszarze powiatu. 
 
- W wyniku realizacji projektu możliwe będzie prowadzenie działań prewencyjnych, zapewnienie obiegu informacji między organami zarządzającymi w sytuacjach występujących zagrożeń, ale przede wszystkim przekazanie mieszkańcom informacji o zagrożeniach w odpowiednim czasie - kontynuują władze powiatu.
 
Całkowita wartość projektu wynosi 750 tys. zł, z czego 520 tys. zł stanowi dofinansowanie. Zakończenie realizacji projektu przewidziano na czerwiec 2017 roku. 

KW
fot. www.powiat-sokolowski.pl

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kolejne, bezmyślne i zwyczajnie głupie wyrzucanie pieniędzy! Co to za pomysł! Jaki ostrzeganie? Przed kim? Przed czym? Za takie wysokie dotacje! Przecież całkiem normalnie, rozsądniej można byłoby zagospodarować taki budżet! Jest tyle potrzeb. Może jeszcze jest jakaś szansa, żeby tę totalną głupotę odkręcić?!

ola
2016-10-20 19:37:57

Mam pomysł na system ostrzegania przed głupotą, brakiem kompetencji obecnych władz Powiatu. Czekam na propozycje.

Strażak
2016-10-12 23:24:28

A przed kim i przed czym ten system będzie ostrzegał?. Jak przed urzędnikami to ok. Jak przed komarami to też. Jak przed policją to brawo!. No pismak, przed czym?.

Karol
2016-10-02 19:45:09

mamy potężnych sojuszników guzika nie damy od munduru i ponownie stara przyśpiewka czego nasz rząd będzie na uchodźstwie w Brukseli

stasn
2016-10-02 11:55:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe