2
2020
2017-03-29

„W poszukiwaniu krzyża”


Krzyż, na którym umarł Zbawiciel, jest najsilniej oddziałującym i najbardziej rozpoznawalnym symbolem. Symbolem wiary, cierpienia, ofiary, bezgranicznej miłości.

Uczeń Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim wyruszył w teren, aby odnaleźć zaginiony krzyż. Spotkał grupkę młodzieży, pozornie beztroską, radosną, jednak kryjącą w swoich sercach ból, żal, rozczarowanie. Młodzi ludzie wolą przebywać w grupach rówieśników, bo do domu nie mają po co wracać. Zamieszkały w nim alkohol, przekleństwa, wyzwiska, kłótnie, emocjonalny chłód. Oni krzyża nie mieli ze sobą.

Nie miały go również dwie nastolatki. Za to jedna z dziewcząt ciągle nosi ze sobą list od ojca. Napisał go z więzienia, zapewnia o miłości, jednakże jej istoty nie rozumie.
Krzyża nie miała ze sobą także samotna kobieta. Nie miała i nie chce mieć. Nie potrafi pogodzić się sama ze sobą. Nie chce już żyć z piętnem dzieciobójczym.

A czy Ty potrafisz wierzyć? Mocno? Bez wątpliwości? Czy potrafisz kochać? Bezgranicznie? Nosisz krzyż, czy się go wstydzisz?
Historia opisana powyżej nie zdarzyła się naprawdę, to wątki ukazane w spektaklu wyreżyserowanym przez księdza Jarosława Wojasińskiego przy współpracy z panią Agnieszką Ajdys. Treść scenariusza jest doskonałym wstępem do rozważań na temat kondycji moralnej współczesnego człowieka – zagubionego wśród komputerów, tabletów, telefonów, zakupów, zabieganego wokół spraw związanych z gromadzeniem dóbr; uzależnionego bez zasad i wartości.

Historia błogosławionej Karoliny Kóskówny ukazana w filmie pt. „Karolina” to kolejny krok do nawracania serc kosowskiej młodzieży.
Spektakl i film zaprezentowano w piątkowy poranek 24 marca w ramach przygotowań młodzieży do zbliżających się świąt. Warto zatrzymać się w biegu i poszukać, wraz z gimnazjalistami, zagubionego krzyża.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe