17
2020
2013-02-22

W obronie sądu


Nadal podejmowane są działania w celu przywrócenia Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim. Ostatnio z inicjatywą wystąpił starosta sokołowski Leszek Iwaniuk.
Zwrócił się mianowicie do parlamentarzystów z tego terenu o poparcie tych działań. „W związku z przyjęciem podczas posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w dniu 6 lutego 2013 roku wniosku dotyczącego wznowienia praw legislacyjnych na projektem ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych oraz o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, w imieniu społeczności powiatu sokołowskiego zwracam się z gorąca prośbą o aktywne włączenie się i zaangażowanie we wszelkie działania, które doprowadziłyby do zmiany niekorzystnego dla naszej społeczności rozporządzenia ministra sprawiedliwości” – pisze L. Iwaniuk.
Starosta uważa, że tylko wspólna obywatelska mobilizacja, wspólne starania mogą wpłynąć na zmianę niekorzystnych przepisów. Starosta apeluje: „tak ważna sprawa nie będzie obojętna dla naszego przedstawiciela w Sejmie” Dalej pisze, że ma nadzieję, że sokołowski sąd powróci do struktur sądownictwa jako sąd rejonowy. Na koniec starosta pisze: „Proszę o bieżące informowanie o podjętych w tej sprawie działaniach. Brak takich informacji będę poczytywał za rezygnację wspierania naszych inicjatyw i akceptację dotychczasowych, niekorzystnych dla naszej lokalnej społeczności decyzji”.
Z takim apelem starosta zwrócił się również podczas ostatniego konwentu do wójtów z powiatu sokołowskiego, prosząc o wysyłanie petycji o przywrócenie sądu. Pismo do parlamentarzystów zostało przedstawione podczas ostatniej sesji  rady powiatu. Zostało przyjęte ze zrozumieniem. Niektórzy radni mieli wątpliwości, co do ostatniego zwrotu w petycji, uważając, że nie mają prawa narzucać posłom co i jak mają robić. To oni sami powinni wiedzieć, co jest najlepsze dla okręgu, z którego zostali wybrani i z którego pochodzą.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe