17
2020
2013-08-16

W Niewiadomej kąpiel wzbroniona!


Trwające wakacje, bezchmurne niebo i prawie 40-stopniowe upały zachęcają, a nawet zmuszają do tego, aby jak najszybciej wskoczyć do wody. Mieszkańcy gminy Sabnie mają idealnie przeznaczone do tego miejsce.

W poprzednim numerze pisaliśmy o nowo otwartym zbiorniku retencyjnym na terenie czterech wsi w gminie Sabnie: Niecieczy, Niewiadomej, Kupientyna i Kupientyna Kolonii. Otwarcie miało miejsce w Niecieczy 3 sierpnia, jednak w dalszym ciągu trwa uzupełnianie zbiornika wodą, które prawdopodobnie potrwa do końca sierpnia. 
Podczas uroczystego otwarcia wójt gminy Sabnie, Ireneusz Piotr Wyszyński mówił o zastosowaniach nowego zbiornika. Nie mógł pominąć faktu, że oprócz retencjonowania wód, zbiornik podniesie atrakcyjność turystyczną gminy. Przypomniał też o tym, że przez cały czas obowiązuje tam zakaz kąpieli. Niestety, nie wszyscy o tym wiedzą. Tuż po uroczystym poświęceniu zbiornika, nad wodę zaczęli przyjeżdżać mieszkańcy naszego powiatu, a nawet turyści z dalszych zakątków kraju. Fajnie jest pospacerować wkoło zbiornika, fajnie też stanąć na tamie i wyobrazić sobie rejs statkiem po Atlantyku. Jeszcze fajniej byłoby wskoczyć do wody, tym bardziej że prawie 40-stopniowy upał jest niemiłosierny. Jedyną przeszkodą jest ustawiona tabliczka z napisem "Zakaz kąpieli". Takich tabliczek wkoło zalewu ustawiono kilka, tak aby ta informacja była bardzo widoczna.
- Kąpaliście się? - zapytałem przypadkowo spotkanych ludzi. - Nie. Oczywiście, że nie. My tylko leżymy - odpowiedzieli.
Inni natomiast otwarcie się do tego przyznają. - Kąpałam się  z moim chłopakiem, było fajnie. Mam nadzieję, że wkrótce znowu tu przyjedziemy. Ten zalew jest dla mieszkańców wakacyjną niespodzianką - mówi pewna siebie dziewczyna o imieniu Róża.
Taka niespodzianka może kosztować kilkaset złotych. Art. 55 Kodeksu wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu mówi, że" kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany".
Oprócz straconych pieniędzy, patrzmy również na zagrożenia zdrowotne. Woda w zalewie jest nieoczyszczona, więc nie warto narażać naszego zdrowia na różne infekcje. Poczekajmy do przyszłych wakacji. Wtedy też będą upały, a kąpiel będzie legalna.

KAMIL WASZCZUK


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Tam jeszcze nie ma 20% wody, a napełnia się już miesiąc. To nierealne żeby zalew napełnił się do końca sierpnia.

marek
2013-08-17 10:35:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe