43
2019
2011-03-10

W nagrodę pojedzie do Brukseli


Adam Krasnodębski, uczeń Technikum Rolniczego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie znalazł się na podium wojewódzkiego etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Udział Adama Krasnodębskiego z klasy IV Technikum Rolniczego w finale wojewódzkim kolejnej edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych zakończył się sukcesem. Uczeń zajął w nim trzecie miejsce.

Ambitne wyzwanie…
- Głównym inicjatorem i organizatorem olimpiady jest Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej. Patronat naukowy nad nią sprawuje Akademia Rolnicza w Krakowie – wyjaśnia Barbara Kosowska, nauczyciel produkcji roślinnej, która przygotowywała Adama do olimpiady. - Zakres tematyczny Olimpiady Młodych Producentów Rolnych obejmuje: produkcję roślinną, produkcję zwierzęcą, mechanizację rolnictwa, ochronę środowiska i odnawialne źródła energii, ekonomikę i zarządzanie, bezpieczeństwo i higienę pracy, a także zagadnienia dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej oraz Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013. Jest to więc bardzo szeroka tematyka i tym samym spore wyzwanie dla uczniów, biorących udział w rywalizacji.

Będzie dobrym rolnikiem
- W finale wojewódzkim, który odbył się 3 marca w Nowym Dworze Mazowieckim, uczestniczyło pięciu uczniów z sokołowskiego technikum, kształcących się w zawodach technik rolnik oraz technik mechanizacji rolnictwa. Spośród kilkudziesięciu uczestników zostali wyłonieni najlepsi, którzy zakwalifikowali się do udziału w finale krajowym – relacjonuje dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Wiesława Kapusta. - Nasz laureat zajął trzecie miejsce i jako jeden z pięciu najlepszych w województwie mazowieckim, wygrał już wspaniałą wycieczkę do Brukseli.
Adam Krasnodębski mieszka w Niemirkach w gminie Jabłonna Lacka. Podkreśla, że przygotowania do olimpiady miło wspomina a szeroka wiedza, jaką już zdobył z pewnością przyda mu się w przyszłości.
- Tematyka olimpiady była związana z wiedzą potrzebną do prowadzenia gospodarstwa, więc pytania nie były dla mnie trudne – mówi. - Chcę przejąć gospodarstwo i prowadzić je w nowoczesny sposób.

Inwestycja w przyszłość
Finał Krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbędzie się w dniach 10-11 marca w Kielcach.
– Ta część rywalizacji będzie się składała z dwóch części. W pierwszej uczestnicy będą rozwiązywali test oraz zadanie praktyczne. Spośród uczestników zostanie wyłonionych 10 najlepszych, którzy wezmą udział w drugiej części finału. Będzie się on odbywać w Centrum Konferencyjnym Targi Kielce 11 marca – dodaje dyrektor Wiesława Kapusta. – Adamowi serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za sukces także podczas Finału Krajowego w Kielcach. Cieszę się, że jego praca przyniosła takie efekty. On już rozumie – że zdobywając wiedzę, inwestuje w swoją przyszłość. I mam nadzieję, że taki przykład zachęci młodszych kolegów do pilnej nauki i startów w tego typu konkursach. My jako szkoła zrobimy wszystko, by im pomóc.
BOŻENA GONTARZ
FOT. ARCHIWUM ZS CKR

« wróć | komentarze [22]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kmieć zawsze będzie kmieciem, a może zwykłym zakompleksionym kmiotkiem. Czyżby niską samooceną podnosiło się zwykłym chamstwem i ukrywaniem się za ekranem monitora. Miałam okazję przyjrzeć się pracy "sternika" i pracy "majtków "chylę głowę przed moimi niektórymi Profesorami, a niektórzy niech zmienią "jacht" albo zawiną już do "przystani", a Kmieć do zagrody.

Absolwent
2011-03-25 19:07:41

Profesor, a może "profesor"? Czy może "profesorka" z serii pożal się boże?

Źrebak
2011-03-20 22:09:43

Gratulacje!!!...... a co do komentarzy: "zawiść ludzka nie zna granic"!!!

Profesor ZSCKR
2011-03-20 20:14:48

Obrońcy "sternika" - nie widzicie, nie słyszycie, nie czujecie? A to widać, słychać i czuć!!!

Długonosa z importu
2011-03-20 11:56:16

Do życzliwa: Życzliwa niech nie mniema, bo czym mniemać nie ma!!!

wielebny antoni
2011-03-20 11:31:34

Gratulacje dla Adama! A internetowe TROLE niech lepiej pójdą na spacer... Wasza anonimowa elokwencja jest porażająca!!!

stara panna
2011-03-20 10:16:08

Jakby nie pisał, po prezydencku, czy po polsku, czas się przestać zajmować tą panią, bo nie ma czym, ani kim. Szkoda czasu, klawiatury i bitów.

Kmieć
2011-03-19 22:36:41

Gratuluję Szkole wybitnych uczniów. Bardzo dobrze, że macie się kim pochwalić. Życzę Adamowi i innym uczniom dalszych sukcesów - bo o ile się nie mylę o tym traktuje artykuł? A co do komentarzy, które jak mniemam pozostawiają pełni kompleksów nauczyciele tej szkoły - żałosne.

Życzliwaaa
2011-03-19 22:12:27

J niech zaboli! - poprawmy na:I niech zaboli!

proszę Panią
2011-03-19 13:39:21

Tylko żeby ta "kipiąca yntelygencya"i rzekoma pracowitość się nie przypaliła bo będzie stasznie śmierdzieć!Inteligencja na poziomie polnego otoczaka,pracowitość godna leniwca a pazerność na władzę poza wszelką skalą!Gratulacje dla idiotów popierających idiotów!A tak na marginesie:władza nie trwa wiecznie i upadek z "chmór"może naprawdę zaboleć...J niech zaboli!


2011-03-18 16:59:30

Czyżby "sternik" ze swoimi ludźmi spłynął Bugiem? A tak na marginesie, czy nasz prezydent uczył się w Rytelach Ol. ortografii? Miał niezłego "miszcza"!

Kmieć
2011-03-18 14:36:18

Nawracajcie się i miłujcie swego dyra! Albowiem jest jeden, niepodzielny i niepowtarzalny!

Antoniowa i Antoni
2011-03-17 21:26:40

Do :) Owszem kobieta wybiła się i wypadła aż za granice logiki. Tylko patrzeć jak boleśnie przekona się, że Sir Izaak Newton miał rację, zobaczy także, że to boli. Do idiota I ty - miły "prosferujesz". A, zapomniałem, nie widziałem kogoś jednocześnie inteligentnego i pracowitego, to się wyklucza, najczęściej funkcjonują pracowici idioci. Ci zaś w naszej rzeczywistości mają pozory władzy. Dobrej nocy

Kmieć
2011-03-17 20:58:03

Zgadzamy się z idiotą

Idiotki
2011-03-17 08:06:07

widzę u ludzi zazdrość! Kobieta wybiła się, poznaje nowe środowisko w jakim się otacza od 3 lat i radzi sobie bardzo. Zazdrośnicy jesteście, tacy ludzie, którzy by chcieli a gówno mogą!

:)
2011-03-17 07:16:43


Dane kontaktowe