17
2020
2021-10-12

W MBP będzie nowy dyrektor


W poniedziałek 4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie promujące książkę „Przewóz” Andrzeja Stasiuka. Jego zakończenie okazało się jednak dla wszystkich niezwykle zaskakujące.

Po spotkaniu obecna dyrektor placówki - Hanna Lecyk, która pełni tę funkcję od wielu lat, pożegnała się z gośćmi i podziękowała za wszystkie lata, w których Ci odwiedzali bibliotekę i przychodzili na wydarzenia przez nią organizowane. Poinformowała jednocześnie, że z dniem 30 września została odwołana ze swojego stanowiska, a decyzja Burmistrza Bogusława Karakuli była dla niej zaskoczeniem. Poinformowała, że po wielu latach dowiedziała się, że nie spełnia oczekiwań włodarza miasta co do sposobu kierowania placówką oraz, że ten ma ponoć inną wizję na działalność biblioteki. 

W celu potwierdzenia tych informacji skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Urzędu Miasta. Zastępca Burmistrza Krzysztof Dąbrowski poinformował jednak, że Pani Hanna Lecyk funkcję dyrektora będzie sprawowała do końca roku, ponieważ znajduje się na trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia, a w grudniu 2021 r. zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora MBP, który wyłoni najlepszego kandydata. Hanna Lecyk uprawnienia emerytalne nabyła już kilka lat temu.

K.W.
Fot. FB Biblioteka K. I. Gałczyńskiego


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe