17
2020
2015-07-10

W magicznej krainie ziół


Pierwszego dnia lata, czyli w niedzielę 21 czerwca w „Ziołowym Zakątku” w Korycinach niedaleko Siemiatycz odbyły się „VI Nadbużańskie Ziołowe Spotkania”.

Organizatorami imprezy są rokrocznie Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania-Tygiel Doliny Bugu" i Gospodarstwo Agroturystyczne „Ziołowy Zakątek" Mirosława Angielczyka, a jej celem promocja zielarstwa, podlaskich smaków, muzyki i rękodzieła. 

„Ziołowe Spotkania” zawsze kuszą przyjezdnych bogatym programem. W tym roku tradycyjnie było wyróżnienie zasłużonych zbieraczy ziół z Podlasia, rozstrzygnięcia konkursów, różnorodne występy artystyczne, w tym gwiazdy wieczoru zespołu „HOYRAKY” i dyskoteka na zakończenie. Nie zabrakło stoisk wystawienniczych i informacyjnych, atrakcji dla dzieci, interesujących pokazów i porad. Można było też zaopatrzyć się w różnorodne produkty i rękodzieło.  Poza tym samo miejsce jest niezwykle atrakcyjne - kto raz pojedzie do Korycin, wraca tam chętnie. 
 
Wprawdzie następne „Ziołowe Spotkania” dopiero za rok, ale do „Ziołowego Zakątka” można przyjeżdżać zawsze, chociaż najlepiej od wiosny do jesieni. Gospodarz tego miejsca zaprasza szczególnie tych, którzy pragną poczuć atmosferę pachnącej ziołami podlaskiej wsi, skosztować smacznego i zdrowego jadła, poznawać stare zielarskie tradycje, zakupić sadzonki, zioła, miód, zbierać w pobliskich lasach to, co natura oferuje, obserwować przyrodę, odpocząć w ciszy i wśród roślin.
 
„Wieści Sokołowskie” sprawowały patronat medialny nad „VI Nadbużańskimi Ziołowymi Spotkaniami ”.
 
jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe