43
2019
2019-10-09

W Leśnej Krainie zawsze bezpiecznie…


Dnia 25 września 2019 roku gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim: sierżant sztabową Dominikę Ślepowrońską oraz aspiranta sztabowego Mirosława Siemieniuka. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczna droga do przedszkola”.

Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi pogadankę, m.in.: o zasadach bezpieczeństwa dotyczących poruszania się po drogach, konieczności stosowania fotelików podczas jazdy samochodem oraz noszenia kamizelek odblaskowych. Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów: w szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, odblaskowa kamizelka oraz policyjny lizak. Następnie dzieci udały się na skrzyżowanie, gdzie miały możliwość utrwalić sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz korzystania z sygnalizacji świetlnej. Mogły także obserwować pracę policjantów podczas kierowania ruchem drogowym.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji za ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!      
   
LEŚNA KRAINA TO BEZPIECZNA KRAINA!!!
Info / Fot. MP nr 4 w Sokołowie Podlaskim


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe