43
2019
2013-09-20

W Kudelczynie żyją długo


W niedzielę, 15 września Marianna Kosieradzka, mieszkanka Kudelczyna, gmina Bielany, obchodziła jubileusz swoich setnych urodzin.

Po Mszy Św. w kościele parafialnym w Rozbitym Kamieniu rodzina i inni zaproszeni goście spotkali się restauracji KMIOTEK w Bielanach na uroczystym obiedzie. Serdeczne życzenia zdrowia i gratulacje z okazji osiągnięcia tak pięknego wieku przekazał obecny na uroczystości wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak oraz kierownik PT KRUS Tadeusz Hardej. Nie zabrakło kwiatów i upominków.
Pani Marianna Kosieradzka z d. Stelęgowska urodziła się w Kudelczynie, tutaj wyszła za maż, urodziła pięcioro dzieci, z których żyje czworo. Jubilatka doczekała się dziewięcioro wnuków i szesnaścioro prawnucząt. „Mama pochodzi z wielodzietnej rodziny, całe życie ciężko pracowała. Starsza od tatusia 12 lat, owdowiała 18 lat temu. Była dobra gospodynią, wszystkich potrafiła zastąpić. Jak tato pracował poza domem, w Warszawie, poradziła sobie i z gospodarstwem, i z domem, i z nami, dziećmi. Teraz już wiek zrobił swoje. Stroniła od leków.” -  poinformował syn, pan Stanisław Kosieradzki z Kudelczyna. „Kto chce dożyć stu lat, niech zamieszka w Kudelczynie. Mama nie jest pierwszą osobą, która w mojej wsi doczekała tak pięknego jubileuszu” - dodał. Córki pani Marianny mieszkają w Warszawie, Krasowie i Sokołowie Podlaskim.
Jak poinformował Tadeusz Hardej z PT KRUS, takie jubileuszowe uroczystości odbywaja się w naszym powiecie kilka razy do roku. Najbliższa już za tydzień w gminie Repki, gdzie jubileusz setnych urodzin obchodzić będzie mieszkanka Wasilewa Skrzeszewskiego. 
Spotkanie przebiegało w serdecznej, rodzinnej atmosferze.
 
JO
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe