17
2020
2018-08-21

W Kosowie otworzą żłobek


W czerwcu na terenie Miasta i Gminy Kosów Lacki przeprowadzono ankietę, w której pytano rodziców o potrzebę utworzenia lokalnego żłobka. Wyniki ankiety są jednoznaczne – zorganizowanie formy opieki nad dziećmi w wieku od roku do 3 lat jest potrzebne.

W okresie od 15 do 29 czerwca do Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim wpłynęło 13 wypełnionych ankiet, z czego 10 wypełnili rodzice z terenu Gminy, a 3 ankiety – spoza jej terenu. Ankietowani zgodnie przyznali, że potrzeba utworzenia żłobka w Kosowie Lackim jest bardzo duża. Dzięki takiemu rozwiązaniu młode mamy będą mogły szybciej wrócić do pracy lub wygospodarować czas na jej poszukiwanie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak podjął decyzję o utworzeniu żłobka.

Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki, proces tworzenia i zarejestrowania żłobka wymaga uzyskania wielu opinii i akceptacji organu oraz instytucji czuwających nad zapewnieniem szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci.

Burmistrz ma nadzieję, że żłobek uda się otworzyć od stycznia 2019 r., a gmina skorzysta z rządowego programu Maluch+, dzięki któremu można będzie odpowiednio doposażyć i dokonać niezbędnych remontów pomieszczeń przeznaczonych na żłobek. Ponadto żłobki i kluby dziecięce, które korzystały w przeszłości z takich środków, mogły po roku funkcjonowania ubiegać się o dofinansowanie działalności bieżącej, co znacznie zmniejsza koszty prowadzenia placówki, a tym samym koszty ponoszone przez rodziców w formie opłaty stałej.

Oprac. Katarzyna Dybowska  

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ale sukces!. W pięknych czasach PRL-u przedszkola były w każdej większej wiosce, żłobki w gminach. Dla przykładu w gminie Repki; jak dobrze pamiętam, przedszkola były w Repkach, Skrzeszewie, Sawicach, Rogowie, dom dziecka był w Sawicach, a dom opieki w Wyrozębach, a w gminie Jabłonna było pięć przedszkoli. Na terenie powiatu było ponad 50 przedszkoli i 6 żłobków. Warto było wszystko likwidować, żeby teraz chwalić otwarciem jednej placówki.

Karol
2018-08-24 12:52:33
Strona 1/1


Dane kontaktowe