17
2020
2014-06-15

W Kobylanach będzie, w Karskich nie!


Mieszkańcy Kobylan Skorupek (gm. Repki) mają powód do zadowolenia. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku droga w ich miejscowości zostanie wyremontowana. Mniej zadowoleni są mieszkańcy Karskich - tam kapitalnego remontu nadal nie będzie!

W piątek, 13 czerwca władze powiatu spotkały się z przedstawicielami miejscowości Karskie oraz władzami gminy Repki.
Co prawda kapitalnego remontu w Karskich nie będzie, aczkolwiek...
- Na bieżąco będziemy poprawiać stan tej drogi - mówi Tadeusz Mróz, członek zarządu powiatu.

Wójt Repek Krystyna Mikołajczuk - Bohowicz jest otwarta na współpracę z samorządem powiatowym. Stanowisko gminy Repki odnośnie wszystkich dróg powiatowych jest następujące: jeśli właściciel podejmie odpowiednie kroki by przystąpić do realizacji, gmina pomoże.
- Z punktu widzenia formalno-prawnego jest to jednak niemoralne, aby gminy wspomagały powiaty - mówi Krystyna Mikołajczuk - Bohowicz [...]

BĘDZIE W KOBYLANACH
Gmina Repki  otrzymała od władz powiatowych propozycję w sprawie remontu  drogi w Kobylanach Skorupkach. Ta droga również na remont czekała już wiele lat. O złym stanie nawierzchni pisaliśmy już kilkakrotnie. Sołtys wsi Krzysztof Strzała mówił na naszych łamach, iż starostwo ciągle odsyła ich z kwitkiem. W tym roku znalazły się jednak środki na remont tej drogi. Wyremontowany zostanie odcinek z Kobylan Skorupek aż do granicy powiatu. Koszty naprawy pokryje samorząd powiatowy wspólnie z gminą Repki.

Cały artykuł w najbliższym papierowym wydaniu.


KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe