31
2019
2019-01-26

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia


Wprawdzie liturgiczny czas Świąt Bożego Narodzenia już za nami, ale w polskiej tradycji świąteczno-noworoczna atmosfera trwa aż do 2 lutego czyli święta Matki Bożej Gromnicznej. Pozostając w świątecznym klimacie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim w niedzielę 20 stycznia zaprezentowali w konkatedrze przedstawienia jasełkowe.

Społeczność szkolna te same przedstawienia obejrzała już przed Bożym Narodzeniem. Widzom, czyli rodzicom, dyrekcji i nauczycielom oraz uczniom bardzo się podobały i wtedy postanowiono, że warto je pokazać szerszej publiczności.

Przed Mszą św. o godzinie 11 wystąpiły dzieci młodsze, które pod kierunkiem katechety ks. Adama Pańczuka wystawiły tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Natomiast po południu przedstawienie podejmujące trudne problemy współczesnej polskiej rodziny zaprezentowali gimnazjaliści, którzy pracowali pod kierunkiem katechety ks. Piotra Arbaszewskiego. Bohaterowie spektaklu „Gwiazda jeszcze nie spadła” - matka i troje rodzeństwa przeżywają rozstanie z ojcem, który na kolejne święta pozostaje za granicą z powodu pracy zarobkowej. W słowie do zebranych ks. Piotr Arbaszewski podkreślił, że uczniowie wiele serca włożyli w swoją grę, przekazując przesłanie o tym, co w życiu jest najważniejsze i do czego warto dążyć. Warto dodać, że ks. Arbaszewski akompaniował wykonawcom śpiewającym kolędy. Spektakl niewątpliwie poruszał i zachęcał do refleksji.

W realizację przedstawień włączyły się wychowawczynie klasy I i II – Agnieszka Maksimiak i Beata Jasińska, pedagog Joanna Turos oraz nauczycielka plastyki Renata Sawicka.


J.O. 
Fot. SP nr 3 w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe