17
2020
2013-05-10

W kinie Sokół


Wchodzę na stronę internetową Sokołowskiego Ośrodka Kultury, otwieram zakładkę kino, a uśmiech od razu pojawia się na mojej twarzy. Komedia, dramat, animacja, thriller, film akcji - to wszystko czeka nas w maju w kinie Sokół. Dla tych, którzy kochają jedynie polskie filmy (a znam sporo takich osób), też coś się znajdzie, ale dopiero w drugiej połowie miesiąca. W tym tygodniu tylko amerykańskie produkcje. Film, który zobaczymy w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 17:00 to „Olimp w ogniu”. Ogólnopolska premiera filmu odbyła się zaledwie kilka dni temu, a już w tym tygodniu film w Sokołowie. Reżyserem filmu jest Antoine Fuqua - ten sam pan od „Przynęty”, „Dnia próby”, „Króla Artura” i „Strzelca”. Widziałem jedynie jeden z tych filmów. Szczerze przyznam, że nazwisko reżysera jest mi mało znane, więc może dlatego nie interesują mnie nakręcone przez niego filmy. Jeśli chodzi o „Olimp w ogniu” - na dzień dzisiejszy widziałem jedynie zwiastun, ale wydaje mi się, że na zwiastunie się nie zakończy.
Tytułowy Olimp to Biały Dom, czyli umiejscowiona w Waszyngtonie rezydencja i miejsce pracy prezydenta USA. Pewnego dnia wypadkowi ulega limuzyna, którą jedzie między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych, Benjamin Asher. W wypadku ginie żona prezydenta. Ochroniarz prezydenta, Mike Banning obwinia się za śmierć pierwszej damy. Zostaje on przeniesiony do pracy urzędnika w ministerstwie skarbu. Wkrótce potem Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów, a prezydent zostaje wzięty na zakładnika. Ostatnią pomocną dłoń ofiarować może były ochroniarz prezydenta, który zna każdy kąt Białego Domu.
W rolach głównych występują: Gerard Butler i Aaron Echkhart.
Drugim filmem, który zobaczymy w tym tygodniu na ekranie sokołowskiego kina to „Cristiada” - epicka historia meksykańskiej produkcji. Film jest reżyserskim debiutem Deana Wrighta, osoby odpowiedzialnej za efekty specjalne w filmach tj. : „Titanic” czy „Władca Pierścieni”. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach: Powstaniu Cristerios, które w pierwszej połowie XX wieku wstrząsnęło Meksykiem. W obsadzie filmu między innymi: Andy García i Eva Longoria. Jeśli interesują Cię filmy historyczne i wojenne - koniecznie musisz to zobaczyć ! „Sokół” wyemituje film 9 maja o godz. 20:00 oraz 10 - 12 maja o godz. 19:00.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe