17
2020
2013-08-16

W kinie Sokół


Kino Sokół po miesięcznej wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność. W zeszłym tygodniu obejrzeć mogliśmy francuską komedię: "Nie z tej bajki" oraz amerykański film science-fiction: "Wolverine 3".

W tym tygodniu na ekranie sokołowskiego kina wyemitowany zostanie "Koneser". Ogólnopolska premiera odbyła się 2 sierpnia, a więc już kilka dni później film można obejrzeć w naszym mieście. Ten włoski dramat bazuje na scenariuszu i reżyserii Giuseppe Tornatore. Głównym bohaterem jest 63-letni Virgil Oldman w rolę którego wcielił się Geoffrey Rush. Bohater prowadzi samotne życie; jest dyrektorem domu aukcyjnego i jednym z największych na świecie ekspertów od dzieł sztuki. W pewnym momencie swojego życia poznaje tajemniczą kobietę o imieniu Claire (Sylvia Hoeks) - posiadaczkę ogromnej fortuny, która powierza mu sprzedaż rodzinnych zabytków. Kobieta jest osobą bardzo zamkniętą, prawie w ogóle nie wychodzi ze swojego pokoju. Oldman zaczyna interesować się  młodą kobietą. Co z tego wyniknie? Tego sam jeszcze nie wiem. Na dzień dzisiejszy obejrzałem jedynie zwiastun i przeczytałem kilka recenzji w internecie. To mnie przekonało. Bardzo interesuje mnie ciąg dalszy. Myślę, że 124 minuty spędzone w kinie nie okażą się czasem straconym...
W kinie Sokół film do obejrzenia od czwartku do niedzieli o godzinie 17:00. Oprócz wspomnianych aktorów, w filmie wystąpili również: Jim Sturgess, Donald Sutherland, Philip Jackson oraz Dermot Crowley.
Druga pozycja serwowana przez Sokół na pewno mnie nie zachęca, bo jest to horror a filmów tego gatunku nigdy nie oglądam.
Lorraine i Warren to główni bohaterowie filmu "Obecność"; są oni badaczami zjawisk paranormalnych. Fabuła filmu dotyczy badań prowadzonych przez parę na odludnej farmie, na której demon straszy pewną rodzinę.
W rolę głównych bohaterów wcielają się: Vera Farmiga oraz Patrick Wilosn. Oprócz nich, w filmie wystąpili również: Lilli Taylor, Ron Livingston, Shawley Caswell oraz Joey King. Horror wyemitowany zostanie również od czwartku do niedzieli o godzinie 19:15. Zapraszam na obydwa filmy, na drugi tylko tych o mocnych nerwach!

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe