32
2019
2013-08-30

W kinie Sokół


 Ostatni tydzień wakacji nie jest okresem zbyt przyjemnym dla dzieci. Koniec z graniem na komputerze bez ograniczeń i spaniem do południa. Teraz rozpocznie się czas nauki, solidnej nauki!

Niektórych uczniów ta myśl przeraża bardziej niż niejeden film katastroficzny. Według mnie nie ma lepszego sposobu na zakończenie wakacji, niż pójście do kina. Należy z tego korzystać, chociażby z tego względu, że wkrótce znowu rozpocznie się remont Sokołowskiego Ośrodka Kultury, a co za tym idzie - kino będzie nieczynne. 
Pierwsza propozycja przygotowana przez SOKÓŁ jest szczególnie dla dzieci. „Samoloty” to film animowany wyprodukowany przez Pixar, wytwórnię, która ma na swoim koncie m.in. uwielbiane przez miliony chłopców na całym świecie „Auta”. 
W filmie „Samoloty” główny bohater to Dusty - niewielki samolot rolniczy cierpiący na lęk wysokości. Jego największym marzeniem jest wzięcie udziału w największym wyścigu powietrznym dookoła świata. Szanse ma niewielkie, ale dzięki odwadze i wsparciu wielu przyjaciół uda mu się spełnić  swoje największe marzenie. 
Film pokazuje, że upór i wielka odwaga pozwalają osiągnąć nam wszystko, o czym marzyliśmy, nawet to, co wydawało się nieosiągalne. W polskiej wersji językowej głównemu bohaterowi głosu udzielił Maciej Musiał. Oprócz niego, usłyszymy także Jakuba Szydłowskiego, Weronikę Rosati, Cezarego Morawskiego oraz Olafa Lubaszenko. Film będzie wyświetlany od czwartku do niedzieli o godzinie 17:00.
Drugi film serwowany przez sokołowskie kino również jest idealny na zakończenie wakacji. Duża dawka humoru jest niezbędna do naładowania akumulatorów, a film „Jeszcze większe dzieci” na pewno pozwoli nam to zrobić. Reżyserem filmu jest Dennis Dugan. Ci, którzy oglądali jego filmy, wiedzą, że artysta ma dar do robienia komedii. Takie tytuły, jak „Kochany urwis”, „Nie zadzieraj z fryzjerem” lub „Żona na niby”, to tylko kilka z bardzo wielu wyreżyserowanych przez niego produkcji.
Główny bohater filmu, Lenny Feder (Adam Sandler) po szalonych wakacjach sprzed trzech lat, które mogliśmy obejrzeć w filmie „Duże dzieci”, postanawia wspólnie z rodziną przeprowadzić się z Los Angeles do rodzinnego miasteczka. Tam nawiązuje kontakt  z kolegami z dawnych lat, z którymi zaczyna realizować swoje szalone pomysły. Ich zabawa trwa w najlepsze, dopóki do akcji nie wkraczają dzieci... Więcej nie zdradzę; jeśli chcecie przeżyć szalone chwile razem z bohaterami, koniecznie wybierzcie się do kina SOKÓŁ w czwartek, piątek, sobotę lub niedzielę o 19:00.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe