17
2020
2013-05-17

W kinie Sokół


W tym tygodniu w kinie „Sokół” szykuje się szampańska zabawa. Wszystko za sprawą filmu „Mambo, Lula i piraci”. Ten duński film animowany nie zdążył podbić jeszcze serc widzów, chociażby z tego względu, że ogólnopolska premiera odbyła się zaledwie kilka dni temu, bo 10 maja, ale wiedząc, że jest to film twórców „Disco robaczki” domyślam się, że wkrótce na pewno kina zostaną oblężone przez wielu widzów, szczególnie tych najmłodszych.
Główny bohater filmu to szympans Mambo, który jest strażnikiem na karaibskiej wyspie pod rządami prezydenta Małpiozo. Strażnik skrycie kocha się w przedstawicielce swojego gatunku, Luli, ale ona nie czuje do niego nic więcej; traktuje go tylko jak przyjaciela. Zdolna Lula od dawna marzy o karierze piosenkarskiej. Jej wielkie pragnienie może się wkrótce spełnić, bo na plaży powstaje kasyno, którego właścicielem jest małpa o imieniu Carlo. Lula bardzo podoba się właścicielowi, nic więc dziwnego, że dostaje u niego pracę o której zawsze marzyła. Jak się później okazuje, Carlo zamierza przejąć władzę na wyspie i męczyć jej mieszkańców utworami disco. Co w tej sytuacji zrobią mieszkańcy wyspy ? O tym przekonacie się w kinie. „Sokół” wyemituje film w piątek i sobotę o godzinie 17:00. Dodać jeszcze muszę, że głosu w polskiej wersji językowej użyczył między innymi mistrz dubbingu (tak przynajmniej ja uważam), czyli Jarosław Boberek. Ponadto głosów też użyczyli: Zbigniew Zamachowski, Klaudiusz Kaufmann i Katarzyna Pakosińska.
Jeśli uważasz, że filmy animowane są jedynie dla dzieci lub z jakiegoś innego powodu Cię nie interesują, jeszcze nic straconego. Oprócz bardzo zabawnego filmu animowanego w sokołowskim kinie w tym tygodniu również „Imagine” - film dramatyczny wyprodukowany przez Polskę, Francję, Portugalię i Wielką Brytanię w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Film opowiada losy Iana, instruktora niewidomych, który przyjeżdża do kliniki w Lizbonie, aby nauczyć pacjentów orientacji przestrzennej. Jego metody są trochę kontrowersyjne i nie podobają się dyrektorowi kliniki, który boi się o bezpieczeństwo swoich pacjentów. Najpilniejszą uczennicą jest Eva - dziewczyna, która po utracie wzroku zamknęła się w sobie aż do tego stopnia, że nie wychodzi z pokoju. Zdolny nauczyciel pomaga jej przezwyciężyć lęk i strach, dzięki czemu Eva postanowi postawić pierwsze kroki poza kliniką. W rolę głównych bohaterów wcielili się: Alexandra Maria Lara i Edward Hogg. W „Sokole” film do zobaczenia w czwartek i niedzielę o 20:00 oraz w piątek i sobotę o 19:00. Gorąco zapraszam.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe